Gündem

Ücretli Öğretmen Maaşlarına Zam Geldi Mi?

Ücretli Öğretmen Ne Demek

Ücretli öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu projeden olmakla birlikte, atama göremeyen öğretmenlerin sözleşmeli olarak öğretmenlik yapabilmesine olanak sağlamaktadır. MEB tarafından istihdamı sağlanan ücretli öğretmenlerin almış oldukları maaş ders verdikleri saat ile orantılıdır.

ücretli öğretmen maaşlarına zam geldi mi?

 

Ücretli Öğretmen Ne İş Yapar

Ücretli öğretmenin tıpkı kadroya sahip olan öğretmenler ile belli başına sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumlulukları yerine getirdikleri sürece sözleşmelerini devam ettirebilirler.

  • Müfredatı iyi takip ederek, planlara uymalıdır.
  • Ders planlarını asla kaçırmamalı ve müfredata uygun materyaller ile derslerini süslendirmelidirler.
  • Disiplini her zaman için sınıf içerisinde sağlamalı ve öğrencilere sevgi, saygı nedir bunları aşılamalıdır.
  • Öğrencilerin akademik durumlarını her zaman için takip etmeli, velilerle paylaşmalıdır.

Ücretli Öğretmenlik Şartları

Ücretli öğretmen olabilmeniz için taşımanız gereken bazı şartlar bulunur. Eğer bu şartları yerine getirirseniz öğretmenlik mesleğine kavuşabilirsiniz.

  • Üniversite mezunu olmak, pedagoik fermasyona hakim olmak.
  • Devlet Memurları Kanunu’na aykırı bir özellikte olmamak
  • SGK’ya bağlı herhangi bir kurumda çalışmıyor olmak

ücretli öğretmen maaşlarına zam geldi mi?

Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu

2022 yılı itibariyle yeni zamlar yapıldı ve ücretli öğretmenlerin maaşlarına tatmin edecek seviye de zam yapılmış oldu. Yeni yapılan zamlarla birlikte bir ücretli öğretmenin maaşı yani 1 saatlik ders başına almış olduğu ücret 28,01 TL’dir. Tüm bu bilgiler ışığında ücretli öğretmen maaşı ve detaylı, güncel yeni maaş zamları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için Nasıl Gidilir internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Nasıl Gidilir internet sitesinde ücretli öğretmen maaşlarına dair bir çok yeni bilgiyle, güncel zam haberi paylaşılmaktadır.

Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Zaman Yatıyor

Ücretli öğretmenlerin maaşları her ay ay başında yatmaktadır. Fakat bu durum bazı durumlarda aksayabiliyor ve maaşları zamanında yatırılamayabiliyor. Bunun için eğer maaşınız halen yatmadıysa endişeye kapılmayınız. Ayın 15’ine kadar bekleyiniz fakat 15’ine kadar herhangi bir maaş ödemesi gerçekleşmezse bulunduğunuz yerin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurunuzu yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu