Sendika

Türk Hemşireler Derneğinin Bakanlık Programı

Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azize Atlı Özbaş, Sağlık Bakanlığında iş kalemleri toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Özbaş, toplantının ardından yaptığı açıklamada; hemşirelik iş kalemleri ile ilgili bir hayli yol kat edildiğini ve planlamanın yapıldığını belirtti. Uzman hemşirelik kadrolarının da gündeme geldiğini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Özbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Hemşireler derneği yönetim kurulu olarak bugün Sağlık Bakanlığındaydık. Tüm gün oldukça yoğun bir çalışma tempomuz vardı. 2020’li yılların başlarında çalışmaya başladığımız hemşirelik iş kalemleri ile ilgili bir hayli yol katettik. Ama yapılması gereken daha çok fazla iş var bu işleri tamamlamak için bakanlıktaydık.

 

“Uzman hemşirelik kadroları”

Önümüzdeki aylarla ilgili planlamamız yapıldı. Muhtemelen bu yılın sonuna kadar iş kalemlerini bitirmiş olacağız. Aynı zamanda uzman hemşirelik kadroları ile ilgili ve uzmanlığını alan meslektaşlarımızın ilgili alanda çalışması ile ilgili konuda gündeme geldi bu konuda da bazı gelişmelerin olduğunu ve yakında olumlu bazı sonuçlar alacağımızı umuyoruz.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Türk Hemşireler Derneği (@thd_genelmerkez)’in paylaştığı bir gönderi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat