featured
Terleme Sorunu İçin Doğal Çözüm: Tuz Sabunu

Terleme Sorunu İçin Doğal Çözüm: Tuz Sabunu

Tuz sabunu, kaya tuzu olarak da bilinen ‘Himalaya’ tuzunun bir kalıp içinde sıkıştırılması ile elde ediliyor. Tamamen doğal içeriğe sahip  olan bu sabunlar, içerisinde 70’i aşkın mineral barındırıyor. Tuz sabunu, kötü kokuyu engelleme özelliği ile yaz aylarında tercih edilebiliyor. Su ile temas ettiğinde, diğer sabunların aksine köpürmeyen tuz sabunu, vücutta ter kokusunun oluşmasının önüne geçiyor.

Tuz Sabunu

Aktar Abdullah Alkan “Tuz sabunu düzenli kullanıldığında sıcak havalarda terlemenin önüne geçiyor. Tuz sabununun işe yaraması için doğru kullanılması gerekiyor, kimse bunu anlatmıyor insanlara. Nasıl kullanılması gerektiği hakkında yeterince bilgi verilmiyor. Duş aldıktan sonra vücudunuz nemliyken sabunu sürüyorsunuz. Bunu duştan çıkarken yapmanız gerekiyor ve üstünüzü kurulamadan çıkmanız lazım. Yeni doğan bebeklerin tuza yatırılmasına benziyor.

Kurularsanız, tuz ve içindeki mineraller havluya geçer ve bir işe yaramaz. Vücutta kalan tuz parçaları, sıcak havalarda terlemeyi önler ve mineral kaybının önüne geçer. Ayrıca tuz sabunu, cilt hastalıklarına karşı çok etkili. Bu tuz vücudunuzda kaldığı sürece, bakteri ve virüsleri yok ediyor. Her şeyde olduğu gibi tuz sabunun da fazla kullanımı zarar verebilir. Vatandaşlar üç dört günde bir düzenli olarak kullanırsa faydasını görecektir. Tamamen doğal, katkı maddesiz tuz sabunlarının fiyatı 25 lira, bir kere alındıktan sonra uzun süre kullanılabiliyor” ifadelerini kullandı.

Terleme Sorunu İçin Doğal Çözüm: Tuz Sabunu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir