Gündem

Tarsus’ta MMT Amerikan Hastanesi 3. Şubesini Hizmete Sundu

Özel MMT Amerikan Hastanesi, Türkiye’de açılan ilk özel hastanedir. Gaziantep ilinde uzun yıllardır hizmet veren ve köklü bir geçmişe sahip olan hastane bu bölgedeki gelişimini hızla arttırmaktadır. İlk şubesini Antep’e açtıktan sonra ikinci şubesi olan Hatay Reyhanlı’daki Özel MMT Amerikan Hastanesi’nin bir diğer şubesi de Mersin’in Tarsus ilçesinde hizmete açılmıştır. Kaliteli doktor ekibi ile tercih sebebi olan kurum her geçen gün bulunduğu ortamda oluşan güveni arttırmaktadır.

Tarsus’ta bulunan Medical Park Grubu ile sürdürülen görüşmeler neticelenmiş,   hastane bugün itibariyle MMT Taşdelen Şirketler Grubuna devir edilmiştir. Tarsus MMT Amerikan Hastanesi’nde yapılan devir teslim işlemine MMT Taşdelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen ve şirketin diğer yetkilileri de katıldı.

Mersin’in en büyük hastanelerinden birisi olan Medical Park Hastanesi’ni satın alarak, Gaziantep ve Reyhanlı’nın ardından burayıda hizmete açmıştır.  MMT Taşdelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, Gaziantep ve Hatay’ın ardındanbölgede bulunan en büyük sağlık kompleksini Tarsus ve Mersin halkının hizmetine sundukları için  mutlu olduklarını dile getirdi.

MMT Taşdelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, “Her şeyden önce Gaziantep ve Reyhanlı halkına çok teşekkür eder minnetlerimizi sunarız. Bizlere göstermiş oldukları güven ve destek sayesinde bugün 3’üncü şubemiz olan Tarsus MMT Amerikan Hastanesini şirketler grubumuza kattık” cümlelerini yaptığı yazılı açıklamada dile getirerek Gaziantep ve Reyhanlı halkına da teşekkürlerini iletti.

157 yatak kapasiteli hastane

157 yatak kapasitesibulunan hastane Tarsus’un ilk özel hastanesi olarak hizmete açıldı.   Mersin’in en büyük hastanelerinin başında gelen MMT Amerikan Hastanesi bölgedeki halkın her konuda güvenini kazanmıştır.

MMT Taşdelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, “143yıllık tarihi ile Türkiye’deki özel hastanelerin öncülüğünü yapan Özel MMT Amerikan Hastaneleri olarak, Gaziantep’in ve Hatay’ın yanı sıra artıkTarsus halkına da hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Köklü tarihimiz ve alanında seçkin hekim kadromuz ile Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu Bölgesinde verdiğimiz hizmet ile fark yaratıyoruz. Bugün Reyhanlı’nın ardından Tarsus MMT Amerikan Hastanesi’nin MMT Taşdelen Şirketler Grubuna dâhil olmasıyla birlikte ailemizi büyütmenin sevinci içerisindeyiz. Teknolojik altyapısı, 46’sıYoğun Bakim Ünitesi olmak üzere 111 yatak kapasitesi ile Mersin ve Tarsus halkına hizmet eden Özel Tarsus MMT Amerikan Hastanesi’nin ve MMT Şirketler Grubu’nun bölgeye yatırımları önümüzdeki süreçte de devam edecektir” şeklinde açıklama yaptı.

10 bin metrekare kapalı alanda 9 kat olarak hizmet veriyor

Hastane 10 bin metrekare kapalı alanıyla 9 kat olarak hizmet veriyor. Toplam 157 yatağa sahip olan Özel Tarsus MMT Amerikan Hastanesi’nde son teknoloji tıbbi donanımlarla desteklenmiş 46 yoğun bakım yatağı (18 genel yoğun bakım, 16 yeni doğan yoğun bakım, 6 KVC, 6 koroner yoğun bakım), 5 ameliyathane, 87 servis yatağı ve günübirlik hastaların takibinde kullanılmak üzere 24 gözlem yatağı bulunuyor. Yoğun bakım üniteleri; kalp ve damar cerrahi, koroner yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım, birinci yoğun bakım ve ikinci yoğun bakımdan oluşuyor.
45’e yakın hekim, 1’iPsikolog, 1’i Diyetisyen, 1’i Psikiyatri olmak üzere uzman bir ekiple hizmet vermeyi sürdüren Özel Tarsus MMT Amerikan Hastanesi, bölgeye uzun süredir kaliteli sağlık hizmetini sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat