featured

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nedir?

İçindekiler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık, bir anne için çocuğunun sağlıklı dünyaya gelmesi ve sağlıkla büyümesi anlamına gelir. Bir kişi için ise kendinin ve sevdiklerinin sağlıklı olması önemlidir. Büyüklerimiz için ise eşinin dostunun sağlıklı olması ön plana çıkar. Yani sağlık konusuna kimin tarafından bakarsak sağlık dilediği kişiler farklıdır. Bir toplumun sağlıklı olması ise çeşitli sistemlerin ilgiyle ve mantıkla kurulmasına bağlı olabilir.

Sağlık, bir canlının her yönden iyilik halini taşıması demektir. Fiziksel, sosyal ve ruhsal hallerinin dengede olması kişiyi mutlu ve sağlıklı kılar. İnsanın doğuştan elde ettiği bir haktır; sağlık.

Sağlığı korumak ve dengede tutmak ise kısmen kişinin elindedir. Bir kısmı ise çevresel faktörlere dayanır. Bu sebeple sağlık kişisel bir olgudan ziyade sosyal bir olgudur. Kişinin ileride istenmeyen bir sağlık sorunu yaşamasına karşılık iyi bir sağlık hizmeti alması gerekir. Bu nitelikli sağlık hizmetini almak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Yazımızın devamında bulunan tamamlayıcı sağlık sigortasına ilişkin başlıklara göz atabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, çalışan her kişinin sahip olabileceği bir özel sigorta çeşididir. Hazırda Sosyal Sigorta Kurumuna bağlı çalışan biri bu sigorta çeşidini yaptırabilir. SGK’nın (Sosyal Sigorta Kurumu) geçtiği tüm özel hastanelerde tamamlayıcı sağlık sigortası geçebilir. Özel hastaneye gittiğinizde SGK kontrollerinizin, tedavinizin ve operasyonlarınızın bir kısmını karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa SGK’nın karşılamadığı miktarı hastaneye ödemenize gerek kalmaz. Bu sebeple “tamamlayıcı” adını alır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları kişiye maddi ve manevi konfor sağlamasıdır. İstediği hastanede seçtiği bir uzmandan nitelik sağlık hizmeti alabilir. Ve bu hizmetin karşılığında herhangi bir bedel ödemez. Bir kişinin parayı düşünmeden istediği tedavi alması kişiyi mutlu ve huzur kılar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir, araştırması yapan kişilerin sıklıkla merak ettiği konu; sigortanın neleri kapsadığı yönünde. Sağlık sigortalarının kapsamı kişiye özel olsa da en temelde sigorta poliçeleri doktor muayenesi, tahlil ve tetkik gibi ayakta tedaviler, hastanede yatarak tedavi süreci, ameliyat, diyaliz ve oda refakatçi gibi masrafları karşılıyor. Bunun dışında poliçenizi ek teminat başlıkları ekleyerek genişletebilirsiniz. Misal, hamilelik ya da yeni doğan için ek paket alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılamaz?

Özel sağlık sigorta sistemine dahil olmadan geçirdiğiniz hastalıkların tedavisi poliçe kapsamına genellikle alınmıyor. Ek teminatınız yoksa hamilelik süreci, doğum ve bebeğinizin yeni doğam sağlık hizmetleri tamamlayıcı sağlık sigortasında kendiliğinden bulunmuyor. Son olarak SGK ile anlaşması olmayan özel hastanelerde yine bu sigorta çeşidi geçerli olmuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Hazırsa sahip olduğunuz SGK güvenceniz varsa seçtiğiniz sigorta şirketlerinden birinde bu sigorta çeşidini yaptırabilirsiniz. Tüm sigorta tekliflerini tek ekranda görmek isterseniz https://www.tamamlayicisaglik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi adresine girerek göz atabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir