Gündem

Paramedik Suna Şengüler Yardım İstiyor ”Bakanım Bu Sese Kulak Verin”

Van Başkale 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna atanan Suna Şengüler, 3 Mayıs 2022 tarihinde daha ilk nöbetinde iken çok talihsiz bir kaza geçirdi. Bu kaza neticesinde boyun kırıkları oluşan Suna Şengüler’in Van’da gerçekleştirilemeyen tedavisi için sevk kararı çıkmasına rağmen Ankara’ya gidemiyor.

Suna Şengüler Uçaklarda Yer Bulamıyor

Suna Şengüler’in boyun kırığından ötürü ancak uçakla gidebileceği Ankara’ya günlerdir uçak bileti bulamıyor. Bir iş kazası neticesinde yaşanan olaya il sağlık müdürlüğünün ve bakanlığın dahil olup ivedilikle sevki hala gerçekleştirilmemiş olması üzüntüyle bekleniyor.

Sayın Bakanım, O da Senin Paramedik Kızın

Buradan Sağlık Bakanlığına ve Van İl Sağlık Müdürlüğüne sesleniyoruz. Suna Şengüler, bu ülkenin bir evladı, bu bakanlığın bir memuru. Suna Şengüler atandığı 112 acil istasyonundaki ilk nöbetinde, bir iş kazası neticesinde bu vahim olayı yaşadı. Kalıcı hasarların olabileceği, hayati tehlikesinin bulunduğu bu olayda ivedilikle harekete geçilmesi Suna Şengüler için hayati öneme sahip. Suna’nın Ankara’ya ivedilikle havayoluyla sevk edilip tedavi edilmesi gerekiyor.

İşte Suna’nın O Paylaşımları..

”Ambulans kazasında ölmüş de olabilirdim.Bütün sayfalar birkaç gün fotoğrafımı paylaşıp acı kaybımız diyerek sevgi ve saygıyla anacaklardı.Ancak ben ölmedim ve sağlığıma kavusup mesleğime geri dönmek istiyorum.Geri dönüşü olmayan kalıcı hasar olmasını istemiyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu