Gündem

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde “Metaverse ve Sağlık Sempozyumu”

“Metaverse ve Sağlık” konulu sempozyumun Prof. Dr. Alim Yıldız onursal başkanlığını, Prof. Dr. Hatice Tel Aydın ise sempozyum başkanlığı yapacak.

Peki Metaverse nedir?

Metaverse, sanal evren olarak adlandırılabilen, sanal gerçeklik ile fiziksel gerçekliği birleştirerek alternatif bir evren oluşturan sistem.

 

Metaverse, Sağlık Sistemini Nasıl Etkileyecek?

Sağlık Bakanlığı, Uzaktan Sağlık Hizmetleri Sunumu Yönetmeliği ile sağlık hizmetleri ve yatırımlarında hedef çıtasını yükseltecek düzenlemelere imza attı. 10.02.2022 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Uzaktan Sağlık Hizmetlerinin Sunumu Hakkında Yönetmelik ile sağlık hizmetlerinde yeni bir döneme giriş yapıldı. Metaverse’ün Sağlık hizmetlerinin sunumuna yönelik etkilerinden örneklendirilebilecek olunursa;

Metaverse ile birlikte muayene, hastanede doktorlar yerine, milyonlarca hastayı tanıyan sağlık yapay zeka algoritmaları tarafından yapılabilecek,; muayene işleyişinde ise hasta tarafından kontrol edilen laboratuvar cihazlarıyla boğaz, akciğer ve kalbi kontrol eden iç organların 3D görüntüsünden elde edilmiş verileri inceleyerek tanı ve tedavi hakkında bilgilendirmeler yapılabilecek.

Metaverse ve sağlık hizmetlerinin sunumuna dair merak edilenler “Metaverse ve Sağlık Sempozyumu” ile anlatılacak.

Sempozyuma katılım formuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

metaverse ve sağlık sempozyumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat