featured
Sistit Tedavi Edilmezse Kalıcı Problemlere Neden Olabilir

Sistit Tedavi Edilmezse Kalıcı Problemlere Neden Olabilir

Sistit ve altında yatan sebepler erken tanı ile tedavi edilebiliyor. İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Abdulmecit Yavuz, sistoskopi yönteminin bu amaç için kullanıldığını belirtti. Sistoskopi, idrar yolu ve mesanenin ayrıntılı olarak görüntülenmesi sağlıyor.

Sistit Tedavisi

Sistoskopi, idrar yolunun doğrudan görülmesine yarayan ileri bir teknik uygulamadır. Yavuz, “Sistoskopi, mesanenin gözle incelenmesidir. İdrardan kan gelmesi, idrar yapmada zorlanma durumlarında altta yatan bir sebep bulunamazsa, mutlaka sistoskopi yapılmalıdır. Sistoskopi işlemi için ameliyathaneye girmek, hastalar için kaygıya sebep olmakta ve çoğu hasta işlemden vazgeçmektedir.

op. dr. abdulmecit yavuz

Fleksibil dediğimiz bu esnek alet sayesinde hastalar, en fazla bir sonda takılması kadar ağrı duymakta ve işlem anestezi olmadan gerçekleştirilmedir. Ultra HD görüntü kalitesi ve yüksek görüş açısı sayesinde işlem kısa sürmekte, mesane çok hızlı ve yüksek çözünürlükle taranabilmektedir. İşlem için herhangi bir hazırlığa ve işlem öncesi aç kalmanıza gerek olmayıp, aynı gün eve dönebilirsiniz. Sistit ve altında yatan sebepler tedavi edilmezse, mesane ve böbreklerde kalıcı hasarlara yol açabilir” dedi.

Sistit Tedavi Edilmezse Kalıcı Problemlere Neden Olabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir