Gündem

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Bir ilk: Açık Kalp Ameliyatı Başarıyla Gerçekleşti

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk açık kalp ameliyatı başarıyla gerçekleşti.

Yaklaşık 2 hafta önce kalp krizi geçiren Şakir Gündüz (55) Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

Gerekli anjiyografi ve diğer tetkikler sonrası Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanları Op. Dr. Uğur Şener ve Op. Dr. Kadir Çekirdekoğlu Gündüz’ün ameliyat olmasına karar verdi.

Şakir Gündüz gerçekleştirilen açık kalp ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

Op. Dr. Şener, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın 3 damarının değiştirildiğini ve ameliyatın başarıyla tamamlandığını belirtti.

Op. Dr. Şener, bundan sonra ekip olarak bu tür ameliyatları yapmaya devam edeceklerini kaydederek “Şu anda hastamız serviste, gayet rahat ve herhangi bir problemi yok. Bugün taburcu etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Op. Dr. Çekirdekoğlu ,eğitimleri esnasında defalarca yaptıkları ameliyatı Siirt’te ilk kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bunun devamlılığını sağlamanın önemli olduğunun altını çizdi.

Ameliyatı gerçekleştirmelerinde kendilerine destek olan başhekim Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Kaynak ve yetkililere teşekkür eden Op. Dr. Çekirdekoğlu, “Bundan sonra dış merkezlere sevklerin önüne geçmiş olacağız. Birçok damar ameliyatı da hem kapalı hem açık yöntemle başarıyla uygulanıyordu. Bir açık kalp ameliyatı kalmıştı, onu da Siirt halkının hizmetine sunmuş bulunuyoruz.” dedi.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Kaynak da hastanede başarılı ameliyatların gerçekleştirilebilmesi için her türlü gayreti göstereceklerini belirtti.

Koroner anjiyografi ünitesi ile kalp cerrahi ünitesinin eşgüdüm içerisinde çalıştığını dile getiren Kaynak, bu gelişmeyle beraber artık hastaları il dışına sevk etmeden hastanelerinde ameliyat edebileceklerini aktardı.

Hasta Şakir Gündüz, ameliyatın ardından sağlığına kavuştuğunu belirterek, doktorlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat