Gündem

Sakarya Sağlık Sokağı’na Yoğun İlgi Gösteriliyor

Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi aracılığıyla yürütülen “Sağlık Sokağı” projesi Salı gününün son günü sona erdi. Birçok vatandaş bu etkinlikte sunulan hizmetlerden yararlandı. AKM’de beş gün boyunca ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından AKM önünde düzenlenen “Sağlık Sokağı” etkinliğine vatandaşların ilgisi yoğundu. Sakarya Üniversitesi Öğrenci Hemşireler Derneği’nin yanı sıra Sakarya Üniversitesi Öğrenci Hemşireler Derneği Tıp Öğrencileri Derneği’nin de yer aldığı etkinlikte 10 bine yakın vatandaş etkinlikten yararlandı. Ayrıca diyabet, meme kanseri, tansiyon, nabız ve ateş gibi farklı alanlarda ücretsiz tarama ve atölye çalışmaları yapıldı, osteoporoz ve SMA hastalığı konusunda çok sayıda atölye çalışmasıyla farkındalık oluşturuldu. Gün boyu süren eğitim ve taramalarda, tehlikede olduğu tespit edilen vatandaşlar, görevliler tarafından ilgili sağlık merkezlerine sevk edildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin katkılarıyla başlatılan girişim, belirli zaman dilimlerinde şehrin çeşitli bölgelerinde uygulanacak.

 

Erken teşhis hayat kurtarabilir

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olayla ilgili yaptığı açıklamada, erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, “Günümüzde çeşitli hastalık ve salgın hastalıkların hızla artması, erken teşhis konusunda bizi daha iyi bir sürece sokuyor. Özellikle kanser ve ilişkili hastalıklarda. hastalıkların erken teşhisi çok önemli. Tüm çabalarımızı ve eğitimlerimizi bu alana odaklamamız şart. Cumhurbaşkanımızın defalarca dile getirdiği “Önce Sağlık”ın önemi, şehrimizin bu alandaki sorumluluk ve yükümlülüklerini bir adım öteye taşımıştır. Özel prosedür Gelecek, fiziksel ve zihinsel olarak daha sağlıklı nesiller yaratmanın yanı sıra yaşlı vatandaşların daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip olmalarını sağlama hedefimiz olmaya devam edecektir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi adına kutlamaya katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunar, mutlu günler dileriz.

(CANSES)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat