Sahte Doktor Vakasına Yeni Bir Kişi Daha Eklendi! Hasta Naklederken Yakalandı

Sahte Doktor Vakasına Yeni Bir Kişi Daha Eklendi! Hasta Naklederken Yakalandı

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi‘nde beyin kanaması geçirmesi üzerine tedaviye alınan hasta, akrabalarının isteği üzerine İstanbul’a nakledilme kararı verildi. İstanbul’da özel ambulans hizmeti veren özel bir firma tarafınca gönderilen nakil ambulansına alınan hasta İstanbul’a gitmek üzere ilerlemeye başladı.

DOKTOR KİMLİĞİ SORULUNCA TEDİRGİN OLDU

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası‘nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafınca ortak yapılan uygulama esnasında kontrol edilmek üzere ambulans durduruldu.

Ambulans içerisinde hastaya refakatlik yapan, kendini “çocuk doktoru” olarak tanımlayan Osman Ç.‘den “doktor kimliği” soruldu. O esnada üzerinde kimlik taşımadığı, kaşesinin yanında olduğunu bildiren Osman Ç., davranışları sebebiyle tedirgin olduğu için amblanstan indirilerek kontrol edildi. Yapılan sorgular sonrası sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen sahte doktor Osman Ç. gözaltına alındı.

EMNİYETTE Kİ İŞLEMLERİ SONRASI SAVCILIĞA SEVK EDİLDİ

Ambulansın içindeki hasta kontrollerin ardından İstanbul’a gönderildi. Olayların aydınlığa çıkarılması üzerine Osman Ç.’nin tıbbi sekreterlik bölümünden mezun olduğu, İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve personellerine kendisini doktor olarak tanıttığı anlaşıldı. Para karşılığında hasta bireylere reçete yazdığı ve sağlık kuruluşlarında rapor alımlarına yardım ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyet müdürlüğündeki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Sahte doktor Osman Ç. gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Savcılıkta verdiği ifade neticesinde “Ben bir hata yaptım, cahillik ettim, pişmanım.” diyen Osman Ç. serbest bırakıldı.

Sahte Doktor Vakasına Yeni Bir Kişi Daha Eklendi! Hasta Naklederken Yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 2 ay önce

    herkes doktor oluyor.bende olcam.

    Cevapla