Sahte Doktor Özkiraz:

Sahte Doktor Özkiraz: “Tek isteğim tıp fakültesini kazanmak”

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz, tahliye sonrasında açıklama yaptı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne sahte doktor olarak giren, sahte diploma ile görev yaptığı ortaya çıkınca tutuklanan ve hakkında 13 yıla kadar hapis talebiyle dava açılan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz’ın beşinci duruşmasında tahliye kararı çıkmıştı.

“Tabip unvanını kullanmak” suçundan 4 sene, “resmi evrakta sahtecilik” suçundan 3 sene, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıl hapis ve 18 bin lira para cezasına çarptırılan Özkiraz, bir yıllık hapis cezasında hükmün açıklanmasını geriye bırakan mahkeme Özkiraz’ın tahliyesine karar vermişti.

İçindekiler

“BEN GERÇEKTEN DERSİMİ ALDIM”

Tahliyenin ardından ATV habere konuşan sahte doktor, “Tahliye olduğum için çok mutluyum. Aileme kavuştum. Kamuoyunu böyle bir şeyle meşgul ettiğim için üzgünüm. Yaptığım bir hata bunun bedelini orada yatarak da ödedim. Bu yaşta ceza aldım. Belki de orası benim için büyük bir sınav büyük bir dersti. Ben gerçekten dersimi aldım.” ifadesini kullanarak oldukça üzgün olduğunu belirtti.

“TAKILDIĞIM YALAN SARMALINDAN ÇIKAMADIM”

Özkiraz böyle bir şeye neden kalkıştığını ise şu şekilde anlattı:

“Doktor olmak çocukluk hayalimdi. Asıl amacım ve nedenim kesinlikle maddi kazanç sağlamak değildi. Çocukluk hayalimdeki ortamı görmekti. Ben gerçekten doktor olabilir miyim, doktor olduğumda bu ortamda bulunabilir miyim? Bunu yaptım. Sonrasında bazı şeylere inandırmak için yalan sarmalına takıldım. Yalan sarmalından da çıkamadım.

Ne yaptıysam kendime yaptım. Bu raddeye kadar geleceğini kesinlikte tahmin etmedim. Sonraki seneye de kazanacağımı ve normal bir şekilde devam edeceğini düşünüyordum. Pişmanım. Bir daha böyle bir şey yapmam, yapamam.”

“HASTALARDAN TEK BİR ŞİKAYET GELMEDİ”

Sahte diploma konusuna da değinen sahte doktor Özkiraz “Ben herhangi bir şekilde bir yere diploma sunmadım. Ameliyatlara sadece gözlemci olarak girdim. Asla hastalarla birebir muayenede bulunmadım. Benim hakkımda hastalardan bir şikayet yok. Onları bire bir muayene edip ameliyatlarla kendim yaptığıma dair. Cezamı aldım. Evet. Pişmanım.” sözlerini kullandı.

“AİLEM BANA BASKI YAPMADI”

Ailesinin kendisine baskı yapmadığını söyleyen Özkiraz, “Ailem bana baskı yapmadı. Annem, babam beni çok güzel yetiştirdi. Asla hiçbir şeyimi eksik bırakmadılar. Aksine fazlası oldu. Dershane eğitimi aldım. Kaynak eğitimleri aldım. Hiçbir şeyim eksik kalmadı. Sadece bunun kıymetini bilemedim. Ama ailem kesinlikle baskı yapmadı.” söylemlerinde bulundu.

“CEZAVİNDE BOL BOL KİTAP OKUDUM”

Cezaevinde kaldığı süre boyunca bol bol kitap okuyup, gelecek hakkında planlar yaparak geçirdiğini, tek isteğinin sınavlara girerek tıp fakültesini kazanmak olduğunu belirten sahte doktor Özkiraz “Sınavlarıma alışıyorum. Cezaevinde zor şartlarda, çoğu şeyim yeterli değildi. Soru çözdüm. Kitaplar okumaya çalıştım. Paragraflar çözdüm. Sınav başvurumu da yaptım 17 Haziran’ı bekliyorum. Dilerim Tıp Fakültesi’ni kazanacak bir puanım olur. Hem kendim gururlanırım. Her şeyden önce Tıp Fakültesi öğrencisi olduğuma inanırım. Ailemi de gururlandırırım. Herkesten özür diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Sahte Doktor Özkiraz: “Tek isteğim tıp fakültesini kazanmak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir