Gündem

Sağlıkçıdan Vefa Örneği

 

Kaza alınan bilgiye göre önceki gün Erdemli ilçesinde gerçekleşti. Motosikletle seyir halindeyken yaya geçidini geçen bir otomobil ani fren yaptı ve motosikletli şahıs dengesini kaybederek yere düştü.

 

 

Başına kask taktığı için başından herhangi bir yara almayan motosikletliye orada bulunanlar yardım etti. Bu arada özel bir hastanede sağlık görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki Müslüm Zorlu, arkadaşlarıyla tatil pikniğinden dönerken kazayı fark ederek yardıma koştu..

 

 

Yaralının başının altına bir şeyler koyup ve hiçbir şeyi kıpırdatmadan bekleyen ambulansın bekçisi Zorlu, soğuk yaralıyı kapatacak bir şey bulamayınca tişörtünü çıkarıp üzerine örttü. Zorlu‘nun davranışları takdirle karşılanırken, yaralı adam ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu bilinirken, kazanın güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

 

 

9632 aw639015 02

 

 

Sağlıkçıdan Vefa Örneği “Elimden geleni yaptım.”

Ambulans şoförü Müslüm Zorlu, “Erdemli’de özel bir hastanede ambulans şoförüyüm. Ben piknikten geliyordum, arkadaşlarımla. Yolun kalabalık olduğunu gördüm, yolda bir yoğunluk vardı. Ne diye baktığımda kaza olmuştu. Tabi dayanamadım, insanlık hali, hemen gittim. Orada bilinçli insan fazla olmadığı için jandarmaya söyledim, ‘sağlık personeliyim’ dedim. Jandarma da çevrenin emniyetini aldı, insanları uzaklaştırdı, bende elimden geleni yaptım. Hasta şoka girmişti, üşüyordu, ‘ben üşüyorum’ dedi. O anda çevredeki insanlara seslendim, ‘üzerine alacak bir şey var mı’ diye seslendiğimde olumsuz yanıt alınca otomatikman yapacak başka hiçbir şeyim kalmamıştı, üzerimdeki tişörtü çıkarıp sermek zorunda kaldım” dedi.
Ambulansla gittiklerinde benzer durumlarla karşılaştıklarını da anımsatan Zorlu, “Tabi sivil hayatta da karşılaşıyoruz. Normalde zaten her insanın bilmesi gerekiyor ilkyardımı. Ne zaman nerede ne olacağı bilinmiyor. Yani herkes bilsin isterim. Günümüzde çok gerekli olan bir şey” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu