Sendika

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural: “Aile Hekimliği Giderleri Çok Fazla Arttı”

Sağlık-Sen Adana Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştaya; Adana İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Halil Nacar, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Tanju Altınsu, Adana Aile Hekimleri Derneği Başkanı Kadircan Tuncel, kurum yöneticileri, aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları katıldı. Çalıştayın moderatörlüğünü Adana Şube Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Soner Eroğlu yaptı.

 

Genel Başkan Yardımcısı Dural: Aile Hekimliği Giderleri Çok Fazla Arttı

Çalıştayda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının yaşadıkları sorunların çözümüne ilişkin Sağlık-Sen’in çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Yaşanan sorunları en iyi bilenlerin sahadaki görevli çalışanlar olduğunu kaydeden Dural, “Sağlık-Sen olarak sorunları sahada yaşayan insanlardan dinliyoruz. Onlarla istişare ederek çözüm önerilerini belirliyoruz. Bizim amacımız sadece sorunları dile getirmek değil, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini de ortaya koymak. Sorunların çözümü için bakanlık nezdinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Aile hekimliğinin önemi pandemi sürecinde bir kez daha ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Aile hekimliği giderlerinin çok fazla arttığına dikkat çeken Dural, Sağlık-Sen’in aile hekimliği cari gider ödeneklerine son dönemdeki ekonomik gelişmeler dikkate alınarak artış yapılması talebiyle Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulunduğunu hatırlattı.

 

Adana Şube Başkanı Nennioğlu: Aile Hekimliği Cari Gider Ödenekleri Artırılmalı

Aile sağlığı merkezleri’nde birçok sorunun yaşandığını söyleyen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, “Aile hekimliğinin giderleri son dönemde artan maliyetlerden dolayı arttı. Yaşanan artışlar nedeniyle aile hekimliği cari gider ödeneklerinin artırılması gerekmektedir. Aile hekimleri hekimlik mi yapsınlar, eline kağıt kalem alıp hesap kitap mı yapsınlar. Şaşırıp kaldılar. Kamu dışı olarak görev yapan aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınması gerekmektedir. Sorunların çözümü için yetkililerin bir an önce adım atması gerekmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Dural, Adana’da Temaslarda Bulundu

Çalıştay öncesi Adana’da temaslarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’a Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Dural ve beraberindeki heyet; İl Sağlık Müdürlüğü, Seyhan Devlet Hastanesi ve Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlık-Sen heyeti; Çukurova Üniversitesi Anaokulu Müdürü Mine Doğan ile Balcalı Hastanesi Başmüdürü Dr. Adnan Karadayı ve müdür yardımcılarını da ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ile bir araya gelen Sağlık-Sen heyeti, Seyhan Devlet Hastanesi Temsilcisi Banu Hilal Kılıç’ın vefat eden kayınpederi için de taziye ziyaretinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu