GündemSağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Müdürlüğü Prefabrik Konut Başvuru Sonuçları Duyuruldu

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 18 Ağustos 2023 tarihinde Prefabrik Konut Talep Başvuru Sonuçları yayımlandı. Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Prefabrik Konut Talep Başvuru Sonuçları

Müdürlüğümüzce tahsisi sağlanacak olan prefabrik konutların değerlendirme komisyonu tarafından puanlama sistemi kullanılarak değerlendirilmiş olup, hak sahipliği kazanan personellerimizin listesi: ASIL_LISTE.xlsx

Listede bulunan hak sahiplerinin 28 Ağustos 2023 tarihine kadar, İl Sağlık Müdürlüğü’ne gelmeleri gerekmektedir.

HATAY İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ PREFABRİK KONUTLARDAN FAYDALANMA ŞARTLARI

Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı prefabrik konutların öncelikli ihtiyaç sahibi personele temininde dikkat edilecek hususlar aşağıda belirtilmiş olup, şartlardan en az iki (2) sini taşıyan ve mağduriyet durumu önceliği göz önünde bulundurularak puanlama sistemine göre tahsisi sağlanacaktır.

1.Antakya ve Defne İlçelerinin Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm Sağlık Kurumlarında görev yapan kişinin eşinin de Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Kuruluşlarında çalışan Personel olması (2 Puan)
2.Depremde 1. derece yakınını kaybetmiş olması ( 2 puan)
3.Depremde uzuvlarını kaybetmişolması yâda Engelli personel olması (2 puan)
4.Bakmakla yükümlü olduğu hasta bakıma muhtaç, engelli, öksüz veya yetim sahibi olması, (2 puan)
4.Başvuru sahibinin hamile yâda eşinin hamile olması (2 puan)
5.Şehit yakını veya Gazi olması (1 Puan)
6.Bakmakla yükümlü olduğu her çocuk başına (0,5 Puan)
7.Hizmet süresi 10 yıla kadar olanlara 0,25 puan

10-20 yıl arası olanlara 0,5 puan

20- ve üzeri olanlara 1 puan

Not:
Prefabrik evlerin tahsisi sonrası devletten alınan kira yardımı kesilecek ve Müdürlüğümüze bağlı konteynerlerde kalanlar konteynerleri boşaltacaktır.

Başvuru sayısı çok olması durumunda Puanlama esas alınacaktır. Eşit çıkan puanlar Kura yöntemi uygulanacaktır. Kurada çıkmaması durumunda yedek sıralamaya alınacaktır. Yeterli başvuru bulunmaması durumunda Müdürlüğümüz geri kalanları talepte bulunanlara dağıtımını yapacaktır.

Puanlama için bildirimde bulunan personel hak sahipliği kazanması durumunda puanlamaya esas olan bilgileri müdürlüğümüze teslim etmesi halinde Prefabrik Konut tahsis edilecektir.

PREFABRİK KONUTLAR HAKKINDA

ADRES: Hatay Eğitim Araştırma Hastanesi Yolu Yeni Hatay Stadyum yanı
Toplam 258 Prefabrik Konut (28 m2 1+1 hazır mutfak. Banyo lavabo) 5 Sosyal tesisi, Çocuk Parkı, Basketbol sahası
Konutların İçinde Bulunan Malzemeler: Klima.Termostat ve demirbaş malzemeler.


BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve Antakya, Defne ilçelerinde bulunan tüm Sağlık Kuruluşlarında çalışan personel başvuruda bulunabilir.
  2. Antakya ve Defne Sınırları içerisinde Ağır ve Orta hasarlı hariç eşi ve kendine ait konutu olanlar başvuruda bulunamaz.
  3. 06 Şubat 2023 tarihli depremde ikamet ettiği konut (kiracı yada mülk sahibi) Ağır ve orta hasar almış olan personeller başvuruda bulunabilir.
  4. Başvurular 11 Ağustos 2023 tarihi saat:14.00 kadar aşağıda bulunan Prefabrik Konut Tahsis Talep Dilekçesi doldurulup imzalanıp Müdürlüğümüz evrak birimine  teslim edilecektir. İmkanı olmayan personellerin imzalı başvuruyu taratıp, son başvuru tarihiden önce [email protected] mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

PREFABRIK KONUT TAHSIS TALEP DILEKÇESI.PDF

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat