Sağlık Çalışanları Gaziantep'te Depremzedelere Sağlık Taraması Yapıyor

Sağlık Çalışanları Gaziantep’te Depremzedelere Sağlık Taraması Yapıyor

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin (GİBTÜ) yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan doktor ve hemşireler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde konteyner ve çadır kentlerde yaşayan depremzedelerin tedavisini gerçekleştiriyor.

Sağlık çalışanları, Nurdağı ve İslahiye’de kronik hastalığı bulunan vatandaşları tespit edip tedaviye erişmelerine olanak sağlıyor.

Depremlerin yaşandığı ilk günden beri Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde erişkin ve çocuk hastalara yönelik muayene, pansuman, tanı, tetkik, tarama ve tedavi hizmeti gerçekleştiren sağlık çalışanları, Şahinbey Kız Öğrenci Yurdunda kalan depremzedelerle de ilgilendi.

Yapmış olduğu açıklamada görüşlerine yer verilen GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, afetzede vatandaşların acılarını paylaşmaya ve hafifletmeye çalıştıklarına vurgu yaptı.

Yaraları sarmak amacıyla devamlı sahada olduklarını ifade eden Demir, şunları aktardı:

“Doktorlarımız Nurdağı ve İslahiye’de çadır kentlerde, konteynerlerde, köylerde vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor. Yurtta kalan depremzedelere ve deprem sırasında yaralanıp tedavileri hastanemizde tamamlandıktan sonra barınma problemi olan veya rehabilitasyon ihtiyacı olan 900 civarında depremzedeye doktor, psikolog, fizyoterapist ve hemşirelik hizmeti veriliyor. Bu çalışmalarımız ramazan ayı boyunca devam edecektir.”

(Kaynak: AA)

Sağlık Çalışanları Gaziantep’te Depremzedelere Sağlık Taraması Yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir