Gündem

Sağlık Çalışanına Yapılan Tehdit Cezasız Kalmadı

Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın İyi Partisi Hasan Ofluoğlu, gittiği hastanede hem saldırdı hem de sağlık çalışanını tehdit etti. “Bak, sana şu beyaz kodu soracağım. Kiminle oynadığının farkında mısın?” Hastanede terör estiren İYİ Parti İlçe Başkanı; “Tehdit değil, şikâyet hakkımı kullanacağımı söylemek istedim” derken mahkeme, “tehdit” suçunun sabit olduğuna karar vererek Ofluoğlu’na 540 lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

 

Sağlık Çalışanına Yapılan Tehdit’e Ceza Gecikmedi

İyi Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hasan Ofluoğlu’nun gittiği hastanede bir sağlık çalışanını tehdit etmesi üzerine mahkeme karar verdi.

Olay, 3 Aralık 2021’de İstanbul Üsküdar’da Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde meydana geldi. İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hasan Ofluoğlu, annesiyle birlikte gittikleri hastanede sağlık çalışanlarını tehdit etti.

 

“Tehdit Etmem, Şikâyet Hakkımı Kullanıyorum”

Altı aya varan hapis cezasıyla ‘tehdit’le suçlanan İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hasan Ofluoğlu, davaya ilişkin yazılı savunmasını sundu. Dava, İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde çok basit bir yargılama usulüyle görüldü. Hemşire kendi savunmasını yapmak yerine suçlandı Ofluoğlu, olayın sağlık çalışanının annesine bağırması sonucu meydana geldiğini ifade etti. İyi Parti üyesi Ofluoğlu, hemşirenin belirtilmemiş bir beyaz kod verebileceğini söyleyene kadar “beyaz kodun” ne anlama geldiğini bilmediğini iddia etti. Annem sağlık hizmeti alamadığımızı söyledi. Hemşire bana beyaz kodu vereceğini söyleyince neredeyse beni sinirlendirdi. Ben de “Senden kodu bana vermeni isteyeceğim ve sonra yapacağımı söyledim” dedim.

 

Tehdit Suçuna Ceza!

Mahkeme, Ofluoğlu’nun savunmasını dikkate almadı ve işlediği ‘tehdit’ suçlamasının sabit olduğunu söyledi. Ofluoğlu’nun yargı sistemi tarafından 27 gün para cezasına çarptırılmasına karar veren mahkeme, 20 liradan 540 liranın da günlük olarak ödenmesine karar verdi ve cezayı uzatmadı.

(SABAH)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat