Gündem

Sağlık Bakanı Memişoğlu, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

53. Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, göreve başlaması dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle 53’üncü Sağlık Bakanı olarak atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, göreve başlaması vesileyle Anıtkabir‘e ziyarette bulundu. Bakan Memişoğlu, mozoleye çelenk bıraktıktan sonra, saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Memişoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

“Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk asrını büyük bir gururla geride bıraktığımız Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye Yüzyılı vizyonuyla milletimizin sağlığını korumak için çalışacağımıza, sağlık çalışanlarının bilgi ve özverileriyle sağlık sistemimizi dünya standartlarının üzerine çıkarmaya çalışacağımıza manevi huzurunuzda söz veriyorum. Yürüteceğimiz çalışmaların ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, zatıalinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat