Gündem

Başarılı Müdür Özer Gövce İtfaiye Daire Başkanı Oldu

Pandeminin en yoğun olduğu dönemde Hatay ilinde İSDEM, VEFA gibi önemli birimlerin koordinasyonu yürüten 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Özer Gövce, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı oldu. Hatay’daki vaka sayılarının kontrol altında tutulmasında üstün emek sarf eden,  Özer Gövce görev süresi boyunca başarılı çalışmalara imza atmıştı.

Çalışkanlığı İle Tanınıyor

İtfaiye Daire Başkanlığı görevi tevdi edilen Özer Gövce Hatay 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü görevi süresince yaptığı çalışmalar, çalışkanlığı ve sorumluluk bilinciyle tanınıyor. Covid-19 vakalarının pik yaptığı dönemde İl Salgın Denetim Merkezinin ve VEFA gruplarının idaresini başarıyla gerçekleştirilen Özer Gövce, profesyonel planlama, iş takibi ve sonuç odaklı çalışmaları ile Hatay’da kamuoyu tarafından takdirle takip ediliyor.

Hatay’da İtfaiye Emin Ellerde

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin orman yangılarının  artış gösterdiği yaz aylarına doğru yaptığı bu kritik atama, belediyenin ormana ve yeşile verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.  İtfaiye’nin Özer Gövce’ye emanet edilmesi önümüzdeki aylarda olası tüm yangınlara karşı ne kadar hızlı ve doğru reaksiyon gösterileceği hususunda güven veriyor.

özer gövce

Özer Gövce Kimdir?

Memleketi için büyük bir katma değer olan Özer Gövce, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Hatay’da tamamladı. Kamu görevine başlamadan önce özel sektörde pek çok farklı mevki ve hizmette tecrübeleri olan Gövce 2009 yılında Yakındoğu Üniversitesi Bilgisayar Enformasyon Sistemleri(İngilizce-Lisans) bölümünü %100 Burslu olarak bitirdi. 2012 Yılında Rize AFAD, 2015 Yılında Hatay AFAD kurumlarında enformasyon memurluğu görevinde bulunan Gövce  Afet Acil Durum Yönetim Merkezlerinde  çalışma gruplarının planlama ve koordinasyon görevlerini yürüttü.
2017 yılında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 112 Acil Çağrı Merkezi Komuta Amirliği görevini yürüttüğü esnada belediye bünyesinde Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’un kurulması, yönetilmesine öncü oldu. 2019 yılında Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi(GAMER)  Belediye temsilciliği görevini üstlendi. 2020 yılı itibaren Hatay 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Güvenlik ve Acil Durumlar  Koordinasyon Merkezi(GAMER) İl Müdürlüğü, İl Salgın Denetim Merkezi Müdürlüğü( İSDEM), VEFA Sosyal Destek Grubu İl Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Son olarak Haziran 2022 itibariyle Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı görevine getirilmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat