Gündem

Özer Gövce: Sahillerimizde Hedef Mavi Bayrak

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce, Çevlik sahildeki cankurtaranlarla bir araya geldi. Cankurtaran hizmetlerinin 2020 yılından itibaren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla başladığını belirten Gövce, “400 metrelik alan içerisinde 4 cankurtaran kulesi ve 9 personel ile hizmet veriyoruz. Amacımız vatandaşlarımız deniz turizminden faydalanırken can güvenliklerini sağlayabilmek” dedi.

Denizdeki güvenli bölgeleri şamandıralarla tespit ettiklerini de sözlerine ekleyen Özer Gövce, “Sahildeki uyarı levhalarıyla vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Cankurtaranlarımız her gün 10 ila 18 saatleri arasında etkin olarak hizmet veriyor. Herhangi bir can kaybının yaşanmaması adına vatandaşlarımızdan uyarıcı levhalara ve cankurtaranlarımızın önerilerine dikkate almasını rica ediyoruz” dedi.

özer gövce mavi bayrak

İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda:
Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinesinde, Samandağ Çevlik tatil köyünde verilen Cankurtaran hizmeti, 400 m’lik sorumluluk alanı içerisinde 9 Cankurtaran ve 4 Cankurtaran kulesi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemiz, Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı(TÜRÇEV) verilerine göre 459 mavi bayraklı plaj ile 3. sıradadır. 14 km boyu ile Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ ilçemiz sahillerinde bir tek mavi bayrağımız yok. Bu kapsamda, uluslararası mavi bayrak ödülünün bir kriteri olan sahillerde cankurtaran hizmet standartlarını en iyi noktaya getirmeyi planlıyoruz. Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat