Gündem

Özel Hastanede Yangın Paniğe Neden Oldu: Hastalar Tahliye Edildi

Yangın, Yalova’da bulunan özel bir hastanenin acil servis bölümü elektrik kontağında meydana geldi. Paniğe yol açan yangını itfaiye ekipleri zamanında müdahaleyle söndürdü. O esnada hastanede tedavi altında olan 61 hastanın ambulanslarla diğer hastanelere sevki sağlandı.

Öğrenilen bilgilere göre, Uzmanlar Özel Yalova Hastanesi’nin acil servisindeki elektrik panosunun bulunduğu odada yangın çıktı. Hastaneye sevk edilen Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri çıkan yangına müdahale etti. Kısa sürede dumanla kaplanan hastaneye çok sayıda ambulans ekibi sevk edildi. Hastanede tedavi gören 61 hasta, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra çevredeki diğer özel hastanelere sevk edildi. İtfaiye ekiplerince kontrol altına alınan yangın sonrasında soğutma çalışmaları gerçekleştirildi.

Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Sağlık Müdürü Emrah Eray, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm de hastaneye gelerek yangın hakkında bilgi edindi. Başkan Mustafa Tutuk, yangın nedeniyle sıkıntılı bir durumun yaşanmadığını ifade etti.

Yangının 5 metrekare odada meydana geldiğini belirten Belediye Başkanı Tutuk, “Yangına anında müdahale edildi, duman tahliyesi yapıldı. Şu anda tehlike arz eden bir durum ve yangından etkilenen birisi yok. 61 hastanın sevki hastanelere gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı. (Kaynak: İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu