Gündem

Özel Hastanede Kaydedilen Görüntülerden Dolayı Tutuklanan 4 Zanlı Tahliye Edildi

İstanbul’da bir özel hastanedeki sağlık personellerinin yaşlı hastaya yaptıkları kötü muamelenin kaydedildiği görüntüler sonucunda tutuklanan 4 zanlı, Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından yapılan inceleme sonrasında adli kontrol koşuluyla tahliye edildi.

İçerenköy Bayındır Hastanesinde yoğun bakım servisinde yatan yaşlı bir kadının yüzüne hastane görevlileri tarafından para konularak korkutulduğu ve hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunuldukları kaydedilen görüntülerin sosyal medya ve bazı haber sayfalarında gündeme gelmesiyle birlikte başlatılan soruşturma çerçevesinde, gözaltında yapılan işlemlerin sonrasında adliyeye götürülen 9 şüpheliden 4’ü tutuklanmıştı.

Savcılık, soruşturma çerçevesinde cezaevinde bulunan zanlıların dosyasını, tutukluluk incelemesinin yapılması amacıyla Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Hakimlik, 6 Ekim tarihinde tutuklanan 4 zanlının, haftanın bir günü karakola giderek imza atma zorunluluğu getirerek, adli kontrol koşuluyla tahliye edilmesinde karar kıldı.

Özel hastanedeki olayın aslı

Bir özel hastanede yoğun bakım servisinde yatan bir yaşlı kadının yüzüne hastane görevlileri tarafından para konularak korkutulduğu ve yaşlı kadına karşı aşağılayıcı davranışlar sergiledikleri görüntülerin sosyal medya ve bazı haber sayfalarında gündem olmasından ötürü soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma çerçevesinde olayla ilgili 7’si İstanbul, biri Samsun ve diğeri de Bursa’da olmak üzere 9 zanlı gözaltına alınmıştı.

Şüpheliler, emniyette yapılan işlemlerden sonra Anadolu Adalet Sarayına gönderildi.

Savcılıkça ifadeleri alınan zanlılardan yaşlı hastanın yüzüne para koyan Ali E’nin de içlerinde bulunduğu 4’ü, “beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiye eziyet” suçunun ihlali üzerine tutuklanma istemiyle, 3’ü ise haklarında adli kontrol hükümleri uygulanması talebiyle hakimliğe gönderilmişti. İki şüpheli ise savcılığa verdikleri ifadelerden sonra serbest bırakılmıştı.

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Ali E’nin de içlerinde bulunduğu 4 zanlının tutuklanmasına, diğer 3 zanlının ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakılması kararına varmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat