Gündem

Ordu’da Sel Sonrası Heyelan Yaşandı

Ordu’da sağanak yağış nedeniyle yaşanan sel olayında, caddeleri su bastı. Debisi yükselen Bülbül Deresi’nin bazı noktalardan taşması sonucu  bazı yollar güvenlik amacıyla trafiğe kapatıldı.

Kentte akşam saatlerinde etkisini arttıran sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Altınordu ilçesinde debisi yükselen Bülbül Deresi’nin belli bölümlerinden taşması sonucu Süleymanfelek ve Zübeyde Hanım caddelerini su bastı. Caddelerdeki esnaf, iş yerlerindeki su ve çamuru temizlemeye çalışıyor.

Altınordu ilçesindeki kara yolu güvenlik amacıyla Samsun ve Giresun yönlerinden polis ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı. Selimiye ve Nizamettin mahallelerinde de vatandaşlar yoğun su birikintileri nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşadı.

Altınordu Belediyesine bağlı ekipler, tıkanan rögar ve su kanallarını açmaya çalıştı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

“Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapatıldı”

Ordu’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle kent merkezinden geçen Bülbül Deresi’nin debisinin yükselip taşması sonucu Ordu- Giresun ve Ordu- Samsun istikametleri trafiğe kapatıldı.

Trafik, Karadeniz Sahil Yolu’nun ulaşıma kapatılmasının ardından, kentin üst tarafından geçen çevre yolundan sağlanmaya başladı.

Polis ekipleri bölgede vatandaşların dereye yakın yürümemeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. (Kaynak: TRT)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat