Gündem

Ödemeler Hesaplara Yatırılıyor! PTT’den Paranızı Alabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED’in ödendiğini açıklayan önemli bir açıklama yaptı.. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın çocukların temel ihtiyaçlarını ve okul giderlerini karşılamaları için ihtiyaç sahibi ailelere SED hizmeti verdiğini söyledi.

Bu sayede ekonomik nedenlerle aile bütünlüğünün bozulmasının önüne geçilmesi ve çocukların aileleriyle birlikte büyümesine olanak sağlamayı hedefleyen Yanık, programdan yararlanan her çocuğa ayda ortalama 1.650 lira SED desteği verildiğini kaydetti. Bakan Yanık, “SED’den yararlanan çocuklarımız için Haziran ayında aile hesabına 238 milyon lira yatırdık” dedi. Yanık yaptığı açıklamada, SED’den yararlanan çocukların sosyal ve kültürel faaliyetlerle de desteklendiğini vurguladı.

 

SED’den Ödemler Hakkında Açıklama

“SED hizmetlerinin etkinliğini artırmaya yönelik programımız (Okul Destek Programı) ile çocuklarımıza tarihi mekan ziyaretleri, müze gezileri, doğa sporları gibi etkinlikler düzenliyoruz. Yeteneklerine göre sanat ve spora katılmalarını sağlıyoruz. İlgi Alanları Müfredatı Çevre temizliği, ağaç dikme, yaşlı ve engelliler gibi özel grupların sosyal hayata birlikte katılımları için farkındalık ve farkındalık yaratan sosyal sorumluluk faaliyetleri ile ortam oluşturuyoruz.”

ödemeler hesaplara yatırılıyor! ptt’den paranızı alabilirsiniz

Derya Yanık Son Noktayı Koydu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şubat ayında toplam 236 milyon Türk Lirası Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin tamamlandığını açıkladı. Aile ve Toplum Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesaplarından 1611 TL para yatırıldığını ve PTT üzerinden para çekebileceklerini duyurdu. Bakan Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nin bir dizi sosyal hizmet sağladığını ve SED’in çocukları desteklemek için bir hizmet modeli olduğunu söyledi.

Okul Desteği Hesaplara Yattı

‘’SED ödemeleri, ailelere çocuklarının okul ücreti ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. SED hizmetlerimizle ihtiyaç sahibi ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı amaçlıyoruz. Aile bütünlüğünü koruyor, aile bireylerinin maddi sebeplerle birbirlerinden ayrılmalarını engelleyerek çocukların sağlıklı gelişimleri için maddi ve manevi destek sağlıyoruz SED ödemelerinden yararlanan çocuklara yönelik birçok etkinlik düzenleyerek çocuklarına Sosyal ve kültürel destek oluyoruz. Kalkınma çevreyi sağlar ve ekonomik destek sağlar.” Bakan Yanık konuyla ilgili yeni açıklamaların ilerleyen zaman dilimleri içinde tekrardan gündeme geleceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat