Gündem

New York’lu Polis Hayaline Mersin’de Kavuştu

New York’lu kadın polis, hayalindeki burun şeklinde Mersin’de kavuştu. Türkiye, dünyada sağlık turizminde önemini arttırmaya devam ediyor. Plastik cerrahide dünya standartlarını aşan bir düzeyde hizmet sunuluyor. Mersin’e gelen ABD’li kadın polis memuruna da kaburgasından alınan kıkırdakla doğal burun yapıldı.

New York’ta yaşayan polis memuru Catherine Garcia, daha önce yaptırdığı  burun estetiği ameliyatından memnun kalmayınca çareyi Mersin’de buldu. 29 yaşındaki genç kadın, burnunun şekli nedeniyle üzüntüden depresyona girdi. Yaptığı araştırmalar sonucunda Mersin’de çalışan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vasfi Çelik ile iletişime geçti. New York’tan Mersin’e gelen Garcia’ya kaburgasından alınan kıkırdakla burun estetiği ameliyatı yapıldı. Sonuçtan ve aldığı hizmetten memnun kalan ABD’li polis, 7 günde iyileşip ülkesine döndü.

Ağrım çok az oldu

Catherine Garcia; “İlk burun estetiğimden sonra burnum istediğim gibi olmadı, eğri ve kocamandı. Öyle bir hal aldı ki, dünyadan saklanıyordum. Araştırırken Instagram’da Dr. Vasfi Çelik’in ameliyat ettiği hastaların fotoğrafları dikkatimi çekti. Ameliyat ettiği kişilerin burunlarının ne kadar doğal ve mükemmel olduğuna şaşırdım. Dr. Vasfi ile tanıştığımda bana güven verdi. Beni neyin rahatsız ettiğini, burnumla ilgili neyi değiştirmek istediğimi sordu. Doktor ve ekibi çok profesyoneldi. Benimle çok ilgilendiler, konaklama, ulaşım gibi her konuda yardımcı oldular. Ameliyat olmak için iyi olduğumdan emin olmak için tüm testlerimi titizlikle yaptılar. Ameliyattan sonra iyi hissettim. Çok az morarma ve yok denecek kadar az ağrı yaşadım. 7 gün Türkiye’de kaldım ve hızlı iyileştim. Hastane sürecim de iyi geçti” dedi.

new york lu kadina kaburgadan kikirdak alinda
new york lu kadına kaburgadan kıkırdak alında

Yeni Hayatım Başladı

“O gün yeni hayatımın başlangıcıydı. Burnum sadece 7 günde doğal ve tam istediğim gibi havalı olmuştu. Mutluluktan ağladım. Doktoruma minnettarım, o bir sihirbaz. Türkiye’ye gitmek hayatımda verdiğim en doğru karardı. Burnum harika görünüyor. Görünüşüyle ilgili sorun yaşayan herkesin Dr. Vasfi Çelik ile tanışmasını dilerim. Hastalarına verdiği önem, kişiliği ve kalbi hakkında çok şey söylüyor. Ona ve ekibine sonsuza kadar minnettar olacağım.”

New York lu Kadına kaburgadan kıkırdak alında

Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vasfi Çelik ise şöyle açıklamalarda bulundu: “Catherine, daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş ama istediği gibi bir sonuç elde edememiş. Özellikle burun ucu düşüklüğü ve burunda şekil bozukluğu onu rahatsız ediyordu. Ameliyat için ön değerlendirme yapıp operasyonunu planladık ve New York’tan transfer işlemlerini ayarladık. Kaburgadan kıkırdak alarak yaptığımız operasyonda her şey yolunda gitti. Doğal ve havalı bir görünüm isteyen hastamızın alçısını ameliyatın yedinci günü çıkardık. Aynada ilk kez kendisini görünce mutluluktan gözleri doldu. Özellikle biz hekimler için en kıymetli şey bu mutluluğa katkıda bulunmak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat