Gündem

Nasır Hastanesi’nde Bulunan 2 Bin Filistinlinin Akıbeti Bilinmiyor

İsrail ordusu tarafından, Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentindeki Nasır Hastanesi kompleksine yapılan baskın anında orada olan 2 bin Filistinlinin akıbetinin meçhul olduğu aktarıldı.

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi, Nasır Hastanesi kompleksinde sivil savunma ekiplerinin toplu mezardan cesetleri çıkarma çalışmalarının dördüncü gününde devam ettiğini açıkladı. Söz konusu açıklamada, bugün toplu mezardan çıkarılan 73 kişi ile cuma gününden bu yana toplam 283 Filistinlinin cesedine ulaşıldığı belirtildi.

Toplu mezardan çıkarılanlardan 42 kişinin kimliğinin tespit edildiğine değinilen açıklamada, İsrail ordusunun katlettiği cesetleri kumların altında oldukça derine gömdüğü ve üzerlerine çöp boşalttığına vurgu yapıldı. Yine açıklamada, İsrail askerlerinin baskını esnasında Nasır Hastanesi kompleksinde bulunan yaklaşık 2 bin kişinin akıbetinin bilinmediği, öldürüldükleri yada alıkonularak götürüldüklerine dair herhangi bir bilgi bulunmadığına yer verildi.

Medya Ofisinin açıklamasında, toplu mezardan çıkarılan ve aralarında kadınların, yaşlıların olduğu cesetlerin bir kısmının elleri kelepçeli ve üzerlerinden elbiseleri çıkarılmış halde soğuk kanlılıkla öldürüldüğü ifade edildi. (NTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu