Personel Alımları

Migros İş Başvurusu 2023

2023 yılında Migros iş başvurusu yapmak isteyen kişiler sürecin nasıl işlediğine, hangi pozisyonlara alım yapıldığına ve maaşlara dair birçok soru işaretine sahip olabilir. Yaklaşık 30 bin kişiyi istihdam ettiği bilinen şirket, çalışanlarına diğer süpermarketlerden daha yüksek maaş ve imkanlar vermesiyle öne çıkar.

1954 yılında kurulan Migros, günümüzde Anadolu Grubu’na aittir ve halka açık bir şirkettir. Türkiye genelinde iki binden fazla şubeye sahip olan şirket, önemli bir istihdam yarattığı için her yıl çok sayıda kişi Migros iş başvurusunda bulunur.

Ancak Migros iş başvurusu süreci hakkında kişiler birçok soru işareti barındırıyor olabilir. Bu nedenle bu haberimizde, Migros’ta çalışmayı düşünen kişilerin ilgisini çekebilecek bilgilere yer verilmiştir.

migros i̇ş başvurusu 2023

Migros Nedir?

Migros, Türkiye’nin en yaygın süpermarketlerinden bir tanesidir. 2020 itibarıyla 2 bin 213 şubeye sahip olan şirketin ayrıca 61 macrocenter ve 30 ramstore şubesi vardır.

Dolayısıyla Migros, süpermarket konsepti dışındaki mağazalarından da yüksek bir gelir elde eder. Ayrıca şirket, Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan ve Makedonya’da da faaliyet gösterir.

Öte yandan şirket tarihi boyunca ücretsiz izin, mobbing, karantinadaki çalışanların işe çağrılması, sendikalı işçilerin kovulması, ürünlerinden böcek çıkması gibi gerekçilerle bir dizi eleştiriye ve olumsuzluğa konu olmuştur.

Migros Hangi Pozisyonlarda İşe Alım Yapar?

Migros tecrübeli ve tecrübesiz eleman alımı yapar. Özellikle tecrübesiz olarak işe giren elemanlar şirketin eğitimleri ve yönlendirmeleri neticesinde kendilerini geliştirebilir ve daha üst pozisyonlara yükselme fırsatı bulabilirler.

Başka süpermarketlerde deneyimleri olan kişiler ise doğrudan mağaza yöneticiliği gibi pozisyonlar için Migros iş başvurusu yapabilirler.

Bu bağlamda şirketin ağırlık olarak aşağıda sıralanan pozisyonlar için personel alımı yaptığı görülür.

 • Mağaza personeli
 • Market personeli
 • Sanal market personeli
 • Tezgahtar
 • Kasiyer
 • Meyve sebze tezgahtarı
 • Kasap
 • Kuruyemiş satış elemanı
 • Kozmetik satış elemanı

Ayrıca gerekli eğitimi, becerisi ve tecrübesi olan kişiler mağaza müdürü, bölge mağaza yöneticisi, e-ticaret alışveriş danışmanı, kargo operasyon merkezi yöneticisi, mali işler analiz ve raporlama yöneticisi, gıda teknikeri ve muhasebe uzmanı gibi pozisyonlara müracaat edebilirler. Migros’un engelli personel alımı yaptığını da hatırlatmak gerekir.

migros i̇ş başvurusu 2023

Migros İşe Alım Şartları

Şirketin işe alım için öncelikli şartı kişinin lise mezunu olmasıdır. Fakat lise öğrencisi olan ve 18 yaşını dolduran kişiler de şirkete iş başvurusu gerçekleştirebilir.

Bir diğer yandan her bir pozisyon için farklı şartlar söz konusu olabilir. En kolay işe girilebilen ve en az şart barındıran pozisyonlar mağaza personeli, tezgahtar, meyve sebze tezgahtarı pozisyonlarıdır. Lise mezunu ya da öğrencisi olmak ve yoğun iş temposunda vardiyalı çalışabilmek bu pozisyon için gerekli şartlardır.

Örneğin tezgahtar olarak işe başlayan bir kişi gerekli eğitimleri alması ve kendini geliştirmesi durumunda kasap reyonuna geçebilir ve kasap olabilir. Migros, bu tür şirket içi geçişlerin mümkün olduğu bir marketler zinciridir.

Ancak örneğin mutfak personeli olarak başvuru yapan kişilerden 1 yıl ile 5 yıl arasında tecrübe ve HACCP bilgisine sahip olma kriterleri istenebilir. Bu nedenle yeteri iş tecrübesi ve eğitimi olmayan kişilerin daha kolay girilebilen pozisyonlara başvurması tavsiye edilir.

Migros Maaşları 2023

Maaşlar elbette çalışılan pozisyona göre değişiklik gösterir. Fakat genel anlamda yorumlamak gerekirse kasiyerlik ve tezgahtarlık gibi başlangıç pozisyonlarında ek ücretler ve yemek ücretiyle birlikte asgari ücretten birkaç bin TL daha yüksek maaş ödenir.

Kasaplık gibi uzmanlık gerektiren pozisyonlarda ve mağaza yöneticiliği gibi pozisyonlarda ise maaşlar tecrübeye de bağlı olarak asgari ücretin iki katına kadar çıkabilir. Ayrıca mağaza yöneticileri için ilave imkanlar söz konusu olur.

Kasiyerlik ve mağaza çalışanı gibi en alt kademedeki pozisyonlardan zaman içinde yöneticilik gibi üst pozisyonlara geçiş yapmak mümkün olduğundan dolayı perakende alanında kariyer yapmak isteyenler için Migros, iyi bir seçenek olarak görülür.

migros i̇ş başvurusu 2023

Migros İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Migros iş başvurusu 2023 yılında şirketin insan kaynakları tarafından hazırlanan ve kolay başvuru yapmaya yarayan internet sayfası üzerinden yapılır.

Söz konusu internet sitesi üzerinden idari pozisyonlara, mağaza yönetimi pozisyonlarına ve mağaza çalışanı pozisyonlarına başvuru yapılabilir.

Adım adım açıklamak gerekirse Migros iş başvuru formu 2023 yılında şu adımlar takip edilerek doldurulabilir:

 1. Migros İş Başvuru sayfasına gidilir.
 2. Başvurulmak istenen pozisyonun altında yer alan Başvur butonuna tıklanır.
 3. Açılan sayfadaki ilgili boşluklara isim, soy isim, doğum tarihi, kimlik numarası, cinsiyet, medeni durum ve askerlik durumu bilgileri yazılarak son menüdeki İletişim Bilgileri yazısına tıklanır.
 4. Bu bölüme il, ilçe, e-mail ve telefon bilgileri yazıldıktan sonra yine sol menüde yer alan Öğrenim Bilgileri butonuna tıklanır.
 5. Listeden eğitim seviyesi seçildikten sonra okul ismi ve başlangıç-bitiş tarihleri ilgili bölümlere yazılarak Ekle butonuna tıklanır. Birden fazla okul bilgisi eklenmek isteniyorsa her bir okul için aynı işlem tekrarlanır.
 6. Sol bölümden İş Tecrübesi başlıklı yazıya tıklanarak sahip olunan iş tecrübeleri başvuruya tek tek eklenir.
 7. En alt kısımdaki iki buton ve Ben robot değilim butonları işaretlendikten sonra Kaydet butonuna tıklanarak başvuru tamamlanır.

migros i̇ş başvurusu 2023

Migros İş Başvurusu Ne Zaman Yanıtlanır?

Online Migros iş başvurusu sonrası özgeçmişiniz yaşadığınız yerdeki açık pozisyonlarla uyuşuyorsa kısa süre sonra bir yetkili sizinle iletişime geçip sizi iş görüşmesine davet edebilir.

Fakat eğitiminiz ve geçmiş tecrübeleriniz mevcut pozisyonlarla uyuşmuyorsa sizi kimse aramayabilir ve dolayısıyla bu durum şu anda Migros’un sizin özelliklerinizi taşıyan bir çalışana ihtiyaç duymadığı anlamına gelir.

Bu nedenle Migros iş başvurusundan yanıt almak isteyen kişilerin başvuru formunu doğru bilgilerle ve titiz bir şekilde doldurması tavsiye edilir. Her deneyim ve eğitim bilgisi mutlaka başvuru formuna eklenmelidir ve form, başvuru yapan kişinin yeteneklerini ve tecrübelerini tam anlamıyla yansıtmalıdır.

Aksi halde başvuru sahibi hiçbir zaman yanıt alamayabilir çünkü Migros yetkilileri başvuruları elemeden geçirir ve yalnızca işe alınma ihtimali olan kişilerle iletişim kurar.

Personel sağlık alımları ve tüm merak edilen kamu personel alım ilanlarını Sağlık Ağı ile takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat