Sağlık Makaleleri

MHRS Nedir?

Merkezi Hekim Rаndevu Sistemi (MHRS) Türkiye içerisindeki vatandaşlarına sağlık bakanlığı tarafından sunduğu 2 ve 3 basamaklı hastanelere ve diğer sağlık kuruluşlarından hizmet almak amaçlı randevu alma hizmetidir. MHRS sistemi aracılığıyla dilediğimiz takdirde web sitesi üzerinden dilediğimiz durumda da 182 numaralı hattı arayarak operatör eşliğinde kolaylıkla randevu alabilmekteyiz. Bu sistemin avantajlarından birisi de hastanelerde oluşan uzun kuyrukların önüne geçilmesidir. Vatandaşların memnuniyeti açısından olumlu şekilde görüş almıştır ve bunun verimli kullanımının ölçülmesi ve kalitesinin arttırılması her geçen gün konuşulmaktadır. Aynı zamanda bu sistem içerisinde insanlar hangi doktorun ne zaman boş olduğunu ve randevu saati geldiğinde kimin hangi vakitte randevu alabileceğini görebilmektedir. Bu pozitif olarak sergilenen durumlar sayesinde insanların ve hastaların hayatları önemli ölçüde kolaylaşmaktadır en güzel kısım da vatandaşların uzun yorucu kuyruklarda beklememesidir.

mhrs nedir?

 

Telefondan Randevu Nasıl Alınır?

Hastanelerden randevu alabilmek adına ALO 182 hattını arayarak çağrı merkezine bağlanabilmektesiniz hemen ardından çağrı hizmet personeli sizden T.C. kimlik numaranızı ve diğer bilgilerinizi isteyerek size hastaneden belirlediğiniz doktordan veya dahiliyeden randevu alacaktır.

Size hizmet verecek olan canlı operatöre hangi hastaneden ne tür hizmet alacağınızı belirtirseniz hangi bölüme ve doktora muayene olmayı tercih ettiğinizi hastaneye gitmeden söyleyerek tarih ve saat bilgisiyle randevunuzu alabilirsiniz. Eğer belirttiğiniz tarih ve saatte bir randevu mümkün değilse doktorunuzun müsait olduğu anları operatör size söyleyecek ve uygun saat ve poliklinikten randevu alabileceksiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşlarının ALO 182 çağrı merkezine ulaşmasının yanı sıra aynı şekilde online ortamda randevu sistemi aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Ayrıca vatandaşlar randevu almak istediğinde çağrı hizmetlerini aramasına gerek duymadan Hekim randevu sistemine giriş yaparak hastanelerden randevu alabilmekteler.

Hastane Randevusu Arayarak Nasıl İptal Edilir?

Hastane randevusunu aldığınız takdirde gitmeniz gerekmektedir fakat bir sorun ortaya çıktı ve gidemiyorsunuz diyelim hemen kolay bir şekilde ALO 182 hattını arayarak ev veya iş telefonundan sizi karşılayacak olan çağrı merkezi hizmeti personeline randevunuzu iptal ettirmek istediğinizi söylerseniz işleminizi gerçekleştirecektir. Dikkat edilmesi gerekilen bir başka nokta da randevu saatinden 80 dakika önce bu işlemi yapmak zorunda olmanızdır.

ALO 182 nolu hattı arayarak ve T.C. kimlik bilgilerinizi vererek çağrı merkezi personelinin işini kolaylaştırırsınız ve kısa sürede belirtilen saat ve tarihte aldığınız randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Web Adresinden Randevu Nasıl İptal Edilir?

Alınan randevuya gidemeyecekseniz ve herhangi bir sorun ortaya çıktıysa randevunuzu iptal ederek ihtiyacı olan vatandaşların almasına imkân sağlamış oluyorsunuz. Online randevu sisteminde randevu almak randevunuzu iptal etmek kadar kolaydır Hekim randevu sistemine girerek online randevu ekranında T.C. kimlik bilgilerinizin girişini yaptıktan sonra randevunuzu seçerek iptal edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat