Gündem

Londra’da Gerçekleşen Medikal Turizm Fuarı ve Konferansına Yaklaşık 15 Türk Firma Katıldı

İngiltere Londra’da gerçekleşen “Trust London Birleşik Krallık ve Türkiye Medikal Turizm Fuarı ve Konferansı”na Türkiye’den 15 küsür hastane ve sağlık kuruluşu katıldı.

Londra’da düzenlenen fuarda, hastaneler, diş klinikleri, tüp bebek klinikleri, saç ekim merkezleri, estetik klinikleri ve termal turizm merkezleri gibi medikal turizm alanında faaliyet gösteren birçok Türk firma yer aldı.

Medikal Turizm Fuarında “Metaverse” Konusu Ele Alındı

Fuarda, sağlık turizminde bilişim ve iletişim teknolojilerinin kullanımı konulu etkinliklere yer verildi ve gelecekte “metaverse”nin sağlık alanındaki rolüne değinildi.

İngiltere ile Türkiye arasında tıbbi iş birliklerinin nasıl ilerletilebileceğine ilişkin söyleşilerin de yapıldığı fuarda, sağlık çalışanları, bağlantı güçlerini genişletme ve yeni iş birlikleri fırsatını kaçırmadı.

Davetliler, firmaların fuar kapsamında kurduğu stantlarda sağlık uzmanlarından bilgi alma fırsatına sahip oldu.

“Türkiye, sağlık alanında güçlü altyapıya sahip”

Konferansta söz hakkı verilen The Health Store Turkey kurucusu Nihal Terzi ve TETFİT Kurucusu Doç. Dr. Leyla Türker Şener, sağlık ve “metaverse” konusuna vurgu yaptı.

Terzi, Türkiye’nin sağlık alanında kuvvetli bir altyapıya ve deneyimli sağlık çalışanlarına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Bunun Türkiye’nin turizm potansiyeliyle birleşmesiyle sağlık turizmi için büyük avantaja dönüşebilir” diye konuştu.

Nihal Terzi, Türkiye’nin 4 saat gibi kısa bir zamanda İngiltere ve Avrupa ülkelerinin çoğuna varılabilir mesafede bulunması nedeniyle önümüzdeki yıllarda sağlık turizmi alanında hak ettiği potansiyeli yakalayabileceğini dile getirdi.

TETFİT’in kurucusu Doç. Dr. Şener de “metaverse” ile sürdürülebilir gelecek konusunda sunum yaptı.

Şener, konuşmasında, araba ve bisiklet kullanırken koşu, yürüyüş ve antrenman yaparken çevredeki sesleri de duyabilmeyi sağlamak amacıyla kulak zarı yolunu kullanmadan elmacık kemikleri üzerinden orta kulağa sesi ileten ve telefona Bluetooth’la bağlanan, kendisinin tasarladığı “TETFİT” ismi verilen kulaklığı da anlattı ve yoğun ilgi gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu