Gündem

Amasra’da Maden Ocağındaki Patlamayla İlgili Göz Altına Alınan 7 Şüpheli Tutuklandı

 14 Ekim Cuma günü Bartın’ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Amasra Müessesesindeki patlamayla ilgili  gözaltına alınan şüphelilerden içlerinde müessese müdürü Cihat Özdemir’in de bulunduğu 7 kişi tutuklandı.

Amasra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma bünyesinde adliyeye getirilen sanıklardan TTK Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir, müessese müdür yardımcısı S.A, işletme müdürü S.E. ile kartiyelerden sorumlu maden mühendisleri L.A. ve İ.H.M, iş güvenliği şube müdür vekili V.S. ve emniyet mühendisi Ş.K, savcılıkta gerçekleşen sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi hakimlik, “bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olmak” suçundan 7 sanığın tutuklanmasına karar verdi.

Adliyeye sevki gerçekleştirilen idari müdür S.S.B, elektrik mühendisi H.O, emniyet şefi F.G, ikinci kartiye şefi Ş.K, hazırlık şefi S.Y, elektro mekanik şube müdürü M.G, elektrik servis şefi O.Ö, makine mühendisi Ş.O. ve makine mühendisi M.A. ise savcılık sorgusu sonrasında serbest kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu