Gündem

Kuş Uçuşu Dizisi Uyarlama mı? Bakın Hangi Ülkeden Alınmış! Çukur’un Yıldızları da Burada

İzleyiciler konusu, oyuncuları dahil bu dizinin bir uyarlama mı yoksa orijinal bir dizi mi olduğu sorularını merak ediyor. Dizinin erkek oyuncuları arasında İbrahim Çelikkol ve Burak Yamantürk gibi deneyimli isimler de yer alıyor. Ayrıca Çukur’ dan beri bir dizide yer almayan İrem Sak da Kuş Uçuşu kadrosunda bulunuyor.

 

Teknik Ekip

 

Daha önce çok izlenen Ufak Tefek Cinayetler ve Erkenci Kuş gibi dizilerin de senaryosunu yazan Meriç Acemi Kuş Uçuşu dizisinin senaristi. Ayrıca yönetmen koltuğunda da Deniz Yorulmazer yer alacak. Kuş Uçuşu dizisinin hikâyesi ya da senaryosu uyarlama değil. Henüz detaylar belli olmasa da bu dizi yabancı bir dizinin uyarlaması değil, orijinal ve yepyeni bir senaryoyla yazılacak. Dizinin toplamda sekiz bölüm olacağı da bilinenler arasında. Defne Kayaşar, Şifanur Gül ve Zafer Ergin gibi deneyimli isimlerin de kadrosunda yer aldığı dizinin konusu da dikkat çekici. Uzun zamandır bir kadın dizisi bekleyen seyircilerin beğeneceği bu dizinin konusu da iki ayrı kuşağın çatışmasını anlatıyor.

kuş uçuşu dizisi uyarlama mı? bakın hangi ülkeden alınmış! çukur’un yıldızları da burada

X ve Y Kuşağı Çatışması

Yeni nesillerin nasıl adlandırılacağı artık birbirine karıştı. Ama en azında 1980 ve 1985 arası doğan kadınların artık X kuşağında yer aldığını biliyor. 2000 sonrası doğan ya da 1995 ve 2000’li yılların başında yer alanlara da Y kuşağı diyebiliriz. Kuş Uçuşu dizisinin Lale’si Birce Akalay dizide X kuşağından hırslı bir gazeteciyi canlandırıyor. Miray Daner ise Y kuşağını temsil ediyor. Başarıya ulaşmak için Y kuşağı biraz aceleci davranıyor. Emek vererek teker teker adım atmak yerine en tepeye varmak için “kuş uçuşu” yani hızlı ve ani adımlar atmaya çalışıyor. Dizinin konusu ve kadrosu ilgi çekici olduğu için şimdilik tek sezon olduğu bilinen yapımın devamının gelip gelmeyeceği de merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu