Gündem

Özel Hastaneye ‘Kamu Zararı’ Operasyonu: 9 Doktor Gözaltına Alındı

İzmir’de yapılmamış tedavileri yapılmış gibi göstererek kamu zararına sebep olan hastane sahibi, çalışanlar ve doktorların da olduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturma doğrultusunda, ilçede bulunan bir özel hastanenin sahibi, 4 çalışan ve hastanede görev yapan 9 doktor hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “örgüt faaliyetleri çerçevesinde resmi belgede sahtecilik”, “nitelikli dolandırıcılık”, “213 Sayılı Vergi Usul Kanununa Muhalefet” ve “3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa Muhalefet” suçlarının ihlalinden ötürü yakalama kararı çıkardı.

İzmir, İstanbul, Manisa ve Şırnak’taki adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Kamu Zararı Tam 147 Milyon Lira 

Şüphelilerin, yapılmamış tedavi ve operasyonları yapılmış gibi gösterdikleri, yurt dışında yaşayan doktorları hastanede çalışıyor gibi göstererek kaşelerini kullandıkları ve birtakım yöntemlerle fatura hazırlayarak kamuyu toplam 147 milyon lira zarara uğrattıkları öne sürüldü. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu