featured

Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları Kadro İçin Mücadele Ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan sözleşmeli personellere kadro düzenlemesine kamu dışı aile sağlığı çalışanları dahil edilmedi. 520 bin sözleşmeli personelden 424 bininin memur kadrolarına atanabilme imkanı sağlayan düzenlemeye 3600 kamu dışı aile sağlığı çalışanının dahil edilmemesi, sosyal medyada tepki topladı.

Kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadro düzenlemesine dahil edilmesi için yapılan Twitter gündem çalışmalarında 200 binden fazla Tweet paylaşımında bulunuldu.

kamu dışı aile sağlığı çalışanları kadro i̇çin mücadele ediyor

kamu dışı aile sağlığı çalışanları kadro i̇çin mücadele ediyor kamu dışı aile sağlığı çalışanları kadro i̇çin mücadele ediyor

Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları Platformu’da konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık sisteminin başarılı yürütülmesinde temeli oluşturan yapı taşı ve en önemli sac ayağı birinci basamak sağlık hizmetleridir .Bu hizmeti sunan aile sağlığı çalışanları kendilerine yapılan tüm haksızlıklara rağmen canla başla çalışarak görevlerini hakkıyla yerine getirmektedirler. .Peki sayısı azımsanamayacak kadar çok olan 3600 kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanı, yıllardır bakanlığın plansız programsız oluşturduğu sistemde açığı kapatmış, pek çok Birimde Bebeklerin, Çocukların, Gebelerin Aşısız ve izlemsiz kalmalarını önlemiştir.

Kadrolu meslektaşlarının tüm görevlerini yerine getirdikleri halde kadrosuz olarak ayrıştırılmışlar ve ne yazık ki özlük hakları kısıtlanmış olarak çalışmaya devam etmişlerdir. Özlük ve Mali hakların farklılığıyla aynı hizmeti sunmak adaletsizlik değil de nedir.? Bakanlık kelimenin tam anlamıyla personelleri arasında çifte standart uygulamıştır. Söz verildiği halde Bakanlık kendi personeline üvey evlat muamelesi yapmıştır.

Birçok kurumda sözleşmeli çalışan personel kadroya alınırken Kamu Personeli olmayan 3600 Aile Sağlığı çalışanı ne yazık ki söz verildiği halde kadroya alınmamıştır. Bebeklerinizi, çocuklarınızı, gebelerinizi emanet ettiğiniz Aile Sağlığı Çalışanlarını ne yazık ki Devlet Çatısına Sığdıramadınız!”

Kamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları Kadro İçin Mücadele Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

 1. 4 ay önce

  Kamudışı ASC kadro müjdesi bekliyor

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Kamudışıasç kadro

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Kamudışıasç kadri emeklerimizi karşılıksiz birakmayin

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  KamuDışı AsçKadro

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Mücadele yi kpss sınavı icin versinler otursunlar calışsınlar öyle bedavadan kadro hem hukuken hem vicdanen hem de dinen (kul hakkı)uygun değil bu arkadaşlar hazıra konmak yerine biraz ders çalısınlar hakederek kadrolarını alsınlar

  Cevapla