Gündem

ABD Başkanı Joe Biden, Covid-19’a Karşı 5’inci Doz Aşısını Yaptırdı

ABD Başkanı Joe Biden, Halka Aşı Çağrısında Bulundu

ABD Başkanı Joe Biden, Covid-19’a karşı 5’inci doz aşısını yaptırarak, ABD halkına aşı olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Joe Biden, Covid-19’a karşı 5’inci doz aşısını halka örnek teşkil etmek amacıyla kameralar karşısında yaptırdı. Basın mensuplarına açıklama yapan Biden, “Tüm Amerikalıları mümkün olan en kısa sürede aşılarını yaptırmaya çağırıyorum” dedi.

Biden, ABD’de Covid-19 salgını nedeniyle çok sayıda kişinin öldüğünü hatırlatarak , “Bu hastalıktan ölenlerin sayısını azaltmak için artık çok şey yapabiliriz. Aşılarımız var, tedavilerimiz var. Bunların hiçbiri siyasetle ilgili değil. Bu senin sağlığın ve sevdiklerinin sağlığıyla ilgili” söylemlerinde bulundu.

Bu süreçte daha fazla yol katedilmesi gerektiğini vurgulayan Biden, ABD  halkını bu ayın sonuna dek gerekli aşılarını olmaya davet etti.

Beyaz Saray’ın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya göre, ABD’de 20 milyon kişinin güncellenerek daha iyi hale getirilen yeni Covid-19 aşısını yaptırdığı ifade ederek, bu aşıyı yalnızca 5 yaşlıdan 1’inin yaptırdığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat