Isparta'da Hemşire Annesini Öldüren Babasından Şikayetçi Olmadı

Isparta’da Hemşire Annesini Öldüren Babasından Şikayetçi Olmadı

Isparta Edirdir İlçesi Sekibağ Mahallesi’nde 11 Aralık 2022 günü saat 04.30 da meydana gelen olayda, evde çıkan tartışmada Mustafa Bulut, hemşire eşi Selver Bulut’u başından tüfekle vurup öldürdü. Ömür boyu hapisle yargılanan Mustafa Bulut’un (67) oğlu C.B., mahkeme başkanına asıl mağdurun babası olduğunu ve şikayetçi olmadığını söyledi.

Gözaltına alınıp, tutuklanan Mustafa Bulut hakkında ‘kadına, eşe karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Sanık Mustafa Bulut’un, Isparta 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Duruşma başlamadan önce mahkeme başkanı, sanık ile maktulün oğlu C.B.’ye, “Sanıktan şikayetçiysen seni müşteki olarak kabul edeceğim. Şikayetçi değilsen tanık olarak dinleyeceğiz. Kararını ver” dedi. C.B. de “Bu olayda asıl mağdur babamdır. O yüzden şikayetçi değilim” cevabını verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, tanıklık yapması için C.B.’nin salon dışında beklemesini istedi.

Avukat bulması için süre verildi

İşitme sorunu olan ve duruşma salonunda söylenenleri güçlükle duyan sanık Mustafa Bulut, savunmasını avukat aracılığıyla yapmak istediğini, bu nedenle süre verilmesi talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, talebi kabul edip, duruşmanın ertelenmesine hükmetti. (Kaynak: DHA)

 

Isparta’da Hemşire Annesini Öldüren Babasından Şikayetçi Olmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir