Gündem

İrlanda’da Aradığı Şifayı Afyon’da Buldu

İrlandalı Emma Tyrrell (33), sosyal medyada gördüğü tanıtıcı bilgiler sonucu Afyonkarahisar’daki Parkhayat Hastanesi’yle iletişime geçti. Eşi Craig ve bir yaşındaki bebeği Bonnoe ile 3 gün önce Afyonkarahisar’a gelen Tyrrell, Genel Cerrahi Servisi’nde Uzm. Dr. Süleyman Şahin ile Prof. Dr. Yüksel Arıkan ile görüştü. Emma, gerekli işlemlerinin ardından başarılı bir ameliyat geçirdi.

İrlanda’lı Kadın Afyon’u Tercih Etti

Tyrrell  134 kilograma kadar çıktığı için günlük hayatta çok zorlandığını söyledi. Sürekli diyet ve egzersiz yapmasına rağmen çözüm bulamayan kadın şöyle konuştu;”Ameliyatım başarılı geçti. Şuan için hiç bir sağlık sorunum görünmüyor. Hastaneden, doktorlarımdan ve personelden çok memnun kaldım. Hastane, sağlık durumumu sürekli online olarak takibini yapacak.” dedi. İrlandalı hasta Tyrrell’in vücut kitle endeksi 41gibi çok yüksek bir değerdi.

Ameliyatı gerçekleştiren Uzm. Dr. Süleyman Şahin “Tyrrel’in 6 ay içerisinde 40-50 kilogram vermesini bekliyoruz. Hastamızı taburcu ettikten sonra da takibini sürekli yapacağız. İnternet üzerinden sürekli kendisiyle iletişim halinde olacağız.” dedi. Prof. Dr. Yüksel Arıkan ise, obezite cerrahisinin dünyada global bir hale geldiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat