featured

İngiltere’de Greve Giden Sağlık Çalışanların Yerine Askeri Personel Gelebilir

İngiltere’de, metro, ambulans ve sağlık görevlilerinin kötü çalışma şartları nedeniyle düzenlediği grevler süresince halkın mağduriyet yaşamaması adına askeri personelin görevli eksikliği yaşanan alanlarda yer alabileceği belirtildi.

İngiltere Muhafazakar Parti Başkanı Nadhim Zahawi, metro, ambulans ve sağlık görevlilerinin kötü çalışma şartları sebebiyle greve gitmesi üzerine İngiliz basınına açıklama yaptı.

Noel bayramında da yapılabilecek grevler dolayısıyla İngiltere vatandaşını mağdur etmek istemediğini belirten  Zahawi, bu süreçte gereken tüm önlemlerin alınacağını vurguladı. Gerekli görülmesi durumunda grev yapan sektördeki çalışanların yerine askeri personellerin yerleştirileceğini ifade eden Zahawi, askerlerin ambulans şoförlüğü yapabileceğinden ve sınırlarda görev alabileceklerinden söz etti.

Henüz orduyla alakalı kesin kararın verilmediğini fakat bu düşüncenin, grevlerin sürmesi halinde olası ihtimallerden biri olduğunu belirten Zahawi, “Aslında sendikalara vermek istediğimiz mesaj şu anın, grev zamanı olmadığı. Şimdi, yeniden deneme ve müzakere etme zamanı. Böyle şeylerin olması halinde, hükümet için yapılacak en doğru şey acil durum planına sahip olmak” dedi.

İngiltere’de Greve Giden Sağlık Çalışanların Yerine Askeri Personel Gelebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir