Gündem

İl Sağlık Müdürü Nacar Başkan Adaylığı İçin İstifa Etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Ak Parti’nin Temayül Yoklaması geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Temayül yoklamasında birinci sırada çıkan Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, adaylık başvurusunda bulunmak için görevinden istifa etti.

Görev süresince il genelinde başarılı çalışmalara imza atan ve başta sağlık çalışanları olmak üzere halkın takdirini toplayan Uzm. Dr. Nacar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İstifa dilekçemi verdim ve en kısa sürede resmi adaylık başvurumu yapacağım. Hedefim, Ak Parti çatısı altında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık görülmektir. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

UZM. DR. HALİL NACAR KİMDİR?

1975 Kozan doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. 1994 yılında Adana İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
2002 yılında Hatay/Hassa Söğütözü Sağlık Ocağı Hekimliği ardından Hatay/Dörtyol Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimliği yaptı.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde aldığı Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlığı eğitimini, 2011 yılında tamamladı. 2012 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Kliniği ve Ameliyathane İdari Sorumluluğu yaptı. 2013 yılında Adana Devlet Hastanesi’nde Başhekimliği yaptı.
2014 yılında başladığı Seyhan Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine 14 Ağustos 2020 tarihine kadar devam etti.
Uzm. Dr. Halil Nacar, 14 Ağustos 2020 tarihinde atandığı Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine bugüne kadar devam etmiştir. Evli ve 3 çocuk sahibi olup iyi derecede Almanca bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu