Gündem

İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özge Timur Anıldı

Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İzmirli İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özge Timur için, çalıştığı Şehir Hastanesinde tören düzenlendi. Evinde yalnız yaşayan ve geçtiğimiz gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen 41 yaşındaki Timur için, görev yaptığı Sağlık Bakanlığı Şehir Hastanesi Başhekimliği önünde tören yapıldı..

Törende yakalarına sayın Timur’un resmini asıp bir araya gelen sağlık personelleri, Timur için Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.

Özge Timur’un bazı mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Hastane Başhekimi Dr. Öğretim. Üyesi İbrahim Hakkı Tör,  Timur’un yakınları ve sevenlerine başsağlığı diledi. Timur’un hekimliğinin yanı sıra çok iyi bir insan olduğunu aktaran Tör, “Her ölüm, büyük bir acı ve kayıptır, sağlık camiasına hizmeti ulvi bir görev olarak gören hekimimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Doğan Nasır Binici de yaklaşık 10 yıldır birlikte çalıştığı mesai arkadaşını kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını belirterek, “İnsanlığı ve çalışkanlığıyla herkesin gönlüne taht kuran mesai arkadaşımızı asla unutmayacağız. Hocamız hem akademik hem de iş disiplini anlamında iyi bir mesai arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.” diye konuştu.

Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Fatih Aras da “Hocamız insan gibi insan diyeceğimiz, hastaların duasını alan bir doktordu. Çok sevilen bir hekimdi, Allah yattığı yerde utandırmasın.” ifadelerini kullandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Konca Altınkaynak ise Erzurum halkı adına Timur’a teşekkür dileklerini ileterek, sevenlerine başsağlığı diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat