Sendika

HEP-SEN, “Sözleşmeli Sağlık Yöneticiliği”ni Yargıya Taşıyor

2011’de yürürlüğe giren kararname ile, Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının sağlık teşkilatlarında kadrolu idareci uygulamasına son verilmiş, sözleşmeli idareci uygulamasına geçilmişti. Buna bağlı olarak da il sağlık müdürlüklerindeki başkanlık ve başkan yardımcılığı görevlerine, sağlık personeli olmayan kişilerin atanmasının önü açılmıştı.

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası(HEP-SEN) Genel Başkanı Yunus Şimşek, “Sözleşmeli Sağlık Yöneticiliği”ne dair yargı sürecini başlattıklarını açıkladı.

“Tüm kurumlarda dava açma sürecini başlatıyoruz”

Sosyal medya aracılığıyla açıklamalarda bulunan Hep-Sen Genel Başkanı Şimşek, “Avm, market müdürlerinin, “sözleşmeli sağlık yöneticiliği” adı altında hastanelerin müdür ve yardımcıları kadrolarına yerleştirildiği;nereden, nasıl ve hangi kriterlere göre gelindiği bilinmeyen bu sisteme karşı Hepsen olarak tüm kurumlarda dava açma sürecini başlatıyoruz.

“Mücadeleye davet ediyoruz”

Devlet içerisinde kamuflajlı yapılar tarafından planlı olarak yapılanan adeta sağlık kurumlarını ele geçiren bu yapılar bir güvenlik sorunudur. Gizli sözleşmelere karşı hukuki mücadeleye başlarken tüm sağlık çalışanlarını, kurumlarımızı korumaya ve mücadeleye davet ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat