Gündem

Hemşire Kovid İçin Mesleğe Döndü, Kariyerini Daha da İlerletti

Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde çalıştığı 2016 yılında sinema sektörüne atılma hayallerini gerçekleştirmek için Kırgızistan Manas Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünü kazanan ve meslekten ayrılan Songül Akgül (32), Kovid-19 sürecindeki yoğun mesai sürecine rağmen ikinci üniversitesi olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden birincilikle mezun oldu.

Kovid-19 döneminde sağlık çalışanlarının yaşadığı zorlukları gören Akgül, 2020 yılında istifa ettiği mesleğine Aydın Devlet Hastanesinde geri döndü ve büyük mücadeleye katkı sağladı. Bu süreçte derslerini de ihmal etmeyen ve bölümünü birinci bitiren Songül hemşire üniversitede düzenlenen törenle diplomasını ve ödülünü aldı.

Çalışınca Oluyor

Akgül, gazetecilere sürecin kendisi için zor geçtiğini ama başardığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Sonunda istediğimi aldım. Birincilikle bitirdim okulumu. Pandemi döneminin bir zorluğu vardı. Pandemi süreci okulla birleşince ikisini bir götürmek çok zordu. Çoğu kez uykusuz geldim derslere. Ama bir şeyi çok isteyince oluyor.” dedi.

Başarılı Hemşire

Akgül kısa film çekmek istediğini, lösemili bir annenin dramını anlatan senaryo üzerinde çalıştığını belirtti. İnsanların hayatına sadece hastanede değil çektiği filmlerle de dokunmak istediğini söyleyen başarılı hemşire şunları ifade etti:

“Farklı bir bölümle ilgilenmek, farklı alanlarda kendi yeteneklerimizi ortaya çıkarmak bizi motive ettikçe biz de hastaları motive ediyoruz. Ben bunun faydasını çok gördüm. Özellikle bu bölümü okumaya başladıktan sonra hastalarla iletişimim daha farklı oldu. Onlarla daha rahat anlaşabiliyorum. Birincilik plaketimi ve diplomamı babama ithaf ediyorum. ‘Bu yaştan sonra tekrar okuyamazsın’ demişti ama bölüm birincisi oldum. O yüzden mutluyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat