Gündem

Hemşire Eşini Öldüren Adama Müebbet Hapis Cezası İstemi

48 yaşındaki hemşire Server Bulut’u 11 Aralık 2022 tarihinde Sekibağ Mahallesi’ndeki evlerinde tüfekle vurup öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Bulut hakkında “eşi kasten öldürme” suçlamasıyla hazırlanan iddianame, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianameye göre, sanığın cinayetin öncesinde 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak eşini ve kendisini öldüreceği şeklinde ihbarda bulunduğu ifade edildi.

İhbarı alıp eve doğru giden polis ekiplerinin kapıyı zorla açarak içeri girdikleri aktarılan iddianamede, sanığın “bırakın kafasına sıktığım karıma son kez sarılayım” dediği ortaya çıktı.

Sanık Mustafa Bulut, iddianamede vermiş olduğu ifadeye göre, hemşire eşinin kendisini aldattığını iddia etti.

Eşiyle yaşadıkları birtakım sorunlardan ötürü intihar etmeye karar verdiklerini ifade eden sanık, “112’yi arayarak eşimle intihar edeceğimizi söyledim. Telefonu kapattıktan 1-2 saniye sonra ayaktayken tüfeğin tetiğine bir kez bastım. Bir metre mesafedeki eşimi kafasından vurdum. Olay sonrası eşimi öptüm. Kendim de intihar edecektim ama alkolün etkisiyle kanepenin üzerinde sızdım. Sonra eve polisler geldi elimden tüfeği aldı.” sözlerini kullandı.

İddianamede sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. (Kaynak: AA)

Eşi Tarafından Tüfekle Vurulan Hemşire Hayatını Kaybetti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu