Gündem

Hatırlatma Dozu Randevularına Yoğun İlgi

Üçüncü dozun ardından hatırlatma dozunu yaptırmak isteyen vatandaşlar, randevuların açılması ile birlikte ülke genelinde hastanelere akın etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları hatırlatma dozu konusunda teşvik etmişti. Hatırlatma dozu randevularının açıldığı Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde, uzmanların yaptığı bu çağrılar sonucunda bin kişi için açılan randevular 1 gün içerisinde doldu. Randevusuz gelen vatandaşlarla birlikte gün içerisinde binin üzerinde hatırlatma dozunun uygulanması bekleniyor.

eskisehir yunus emre devlet hastanesi
eskişehir yunus emre devlet hastanesi hatırlatma dozu olmak isteyen vatandaşlara hizmet sunuyor.

İçindekiler

Sağlık Bakanı Hatırlatma Dozuna Vurgu Yapmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajında şu ifadelere yer vermişti:
“Omicron’a bağlı vakalar Türkiye’de de artış gösteriyor. Bayramda dikkat etmeli. Maskeyi zaruri kılan ortamlar biliniyor. 50 yaş üstüyle risk grubundakilerin son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse hatırlatma dozunu ısrarla öneriyoruz. Aşıya bizim verdiğimiz önemi sizler de verin.”

hatirlatma dozu kalabaligi

Kovid Vakaları Artıyor

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 Bilgilendirme Platformu üzerinden paylaştığı verilere göre, 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında 57 bin 113 pozitif vaka tespit edilirken, 25 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Önceki hafta olan 20-26 Haziran tarihleri arasında ise 26 bin 635 pozitif vaka tespit edilmiş, 17 kişi hayatını kaybetmişti. Verilere göre vaka sayısı 1 haftada 30 bin 478 arttı.

Hatırlatma Dozu Önemli

Hatırlatma dozu olan İbrahim Türk, “Dördüncü dozumu oldum, dün randevu almıştım. Biraz sıra var ama yapacak bir şey yok. Bayramdan önce alalım ki daha sonra sıkıntı olur diye düşündüm. Biraz sıkıntı var ama aşılacağını düşünüyorum. Kuyruklar da normaldir, aşıya rağbet. Aşı olunması önemli buradan çağrıda bulunmam gerekirse, herkesi aşı olmaya davet ediyorum çünkü daha kötü olaylar olmaması açısından” dedi.

Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle tedirgin olduğunu ve hatırlatma dozu yaptırdığını söyleyen Ece Canbolat, “Ben bütün aşılarımı bakanlığın çağrış ile yaptırdım. Aşıların hastalıktan korunmada ve diğer hastaların da yoğun bakıma sevk edilmesini önlediğini düşünüyorum. Herkese aşı olmayı tavsiye ederim. Dördüncü doz aşımı oldum. Tabii ki tedirgin olduğum için aşımı yaptırdım” diye konuşt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu