Gündem

Hastanede Trafo Patladı, Hastalar Tahliye Edildi

Alınan bilgiye göre, merkez Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi’nde bulunan Özel Mardin Park Hastanesi’nin yanındaki trafoda patlama meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi üzerine bölgeye, itfaiye, polis, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Dumanın hastanenin içine yayılması ve elektrik kesintisi nedeniyle aralarında yeni doğan bebekler ve yaşlıların da olduğu çok sayıda yatarak tedavi gören hasta tahliye edilerek sağlık ekiplerince kentteki diğer hastanelere sevk ediliyor.

Vali Mahmut Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve AFAD İl Müdürü Davut Esen, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada can kaybının olmadığını söyledi.

İtfaiye, emniyet ve AFAD ekiplerinin yangını söndürmek için seferber olduğunu belirten Demirtaş, şöyle devam etti:

Merkez Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi’nde bulunan Özel Mardin Park Hastanesi’nin yanındaki trafoda patlama meydana gelmesiyle 15 itfaiye aracı, 60 itfaiye personeli, polis, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri ve çevre illerden gelen ambulanslar tarafından hastanede bulunan yeni doğan 30’a yakın bebek yoğun bakım hastaları ve yaşlılar tahliye edildi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, can kaybının olmadığını, yaklaşık 100 hastanın hem Mardin’de hem çevre illerden yardıma gelen ambulanslarla yönlendirildiği ifade edildi. Ciddi anlamda bir sıkıntı olmadığını aktaran Vali Demirtaş, “Buradaki yoğun bakımda tedavi gören vatandaşlarımızı kendi devlet ve özel hastanelerimizde yoğun bakıma aldık. Tedavileri devam ediyor.

Yangın saat 16.00 civarında çıktı. Jeneratördeki arızadan dolayı da sonra trafoya intikal ediyor. Tabi patlama meydana geliyor. Ondan sonra tüm arkadaşlarımız teyakkuz haline geçti. Özellikle itfaiye, emniyet ve AFAD’taki arkadaşlarımız çok ciddi anlamda yangını söndürmek için hepsi seferber oldular. Mardin’imize geçmiş olsun diyorum.

İnşallah böyle üzücü olayla karşı karşıya bir daha kalmayız; ama bizi sevindiren olay hiçbir hastamızı kaybetmememiz bizi çok sevindirmiştir. Mardin’imize ve ülkemize geçmiş olsun. İnşallah böyle bir olayla karşı karşıya kalmayız. Yoğun bakımda tedavileri devam eden hastalarımız var ama daha önce hastanede yoğun bakımda rahatsız olan hastaların durumları devam ediyor. Yoksa yangından etkilenen hastamız yok şu an” dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Abdurrahim Bedir de dumandan ötürü tedbir amaçlı hastaları tahliye ettiklerini belirtti.

Tahliye edilen hastaların durumunun iyi olduğunu aktaran Bedir, şunları kaydetti:

“Şu anda tüm hastalarımız sağlıklı bir şekilde tahliye edildi. Hiçbir can kaybımız yok. Yaklaşık 30 bebek de tahliye edildi. Tüm hastalarımızın tedavileri sürüyor. Can kaybı olmadığı için mutluyuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu