Sendika

Hastane Müdürü Fahri Ağcan Açtığı Davayı Geri Çekti

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi’nin seçimlerine şaibe karıştığını iddia eden, bu minvalde pek çok farklı platformda ses yükselten Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Müdürü Fahri Ağcan’ın başında olduğu muhalif grup seçimlerin iptali için açtıkları davayı geri çektiler.

Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Müdürü Fahri Ağcan’ın başını çektiği grup delege seçimlerinin durdurulması, delege seçimlerinin iptali ve seçimlerin iptali amacı ile üç kez Gaziantep İş Mahkemesine başvurmuştu. Delege seçimlerinin durdurulması ve delege seçimlerinin iptali ile ilgili davaları kaybeden aday grubu dün beklenmedik bir hamle daha yaptı. Kendi Hastanesinde delege seçilemeyen ve 437 kisinin oy kullandıgı delege seçiminde sadece 72 oy alan Fahri Ağcan  Gaziantep 3. İş Mahkemesine verilen dilekçe seçimlerin iptali için açtıkları davadan feragat ettiler.

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinde büyük şaşkınlık yaratan hareketten sonra temsilcilerin “Böyle yapacaktınız da neden bir kaşık suda fırtına kopardınız?” dediği iletildi.

Gaziantep Sağlık-Sen camiası Hastane Müdürü Fahri Ağcan ve beraberindeki kişilerin, seçimlere hile karıştığı ile ilgili kamuoyunda büyük yaygara koparmalarının ardından açtıkları davayı geri çekmelerine bir anlam veremedi. Fahri Ağcan’a tepki gösteren sendika üyeleri, “Hani şaibe vardı? Hani usulsüzlük vardı? Bu kadar suçlama yaptınız. Mahkemeye başvurdunuz. Kim haklı kim haksız mahkemede ortaya çıkacaktı. Neden mahkemenin sonucunu beklemeden davadan vazgeçtiniz? Artık sizin inandırıcılığınız kalmadı. Kimseyi kandıramazsınız” dediği öğrenildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu