featured

Hastane Kirlenmesin Diye Çamurlu Ayakkabılarını Çıkartıp Giren Baba Ve Oğlu Anlattı

Osmaniye’de kendi evine girmek isterken damdan düşen çocuğu, babası ve kardeşi acil servise götürdü. Çiftçi baba ve oğlu hastanenin yerleri kirlenmesin diye ayakkabılarını çıkararak içeri girdiler. O anlar hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. Baba İsmail Açıkgözoğlu,”Hastanenin kirlenmemesi adına oradaki çalışan insanlara iş çıkarmama adına, ayakkabılarımızı dışarıda çıkarttık” dedi.

15 yaşındaki Müslüm Açıkgözoğlu, sabahın erken saatlerinde ekmek almak için evden çıktı. Müslüm, eve gelinceye kadar baba İsmail Açıkgözoğlu  ve büyük oğul Halil Açıkgözoğlu kendilerine ait olan bamya tarlasına gitmek için evden çıktı. Kısa bir süre sonra eve dönen Müslüm, kapının kilitli olduğunu anladığında, eve damdan girmek istedi. Damdan eve girmeye çalıştığı esnada Müslüm Açıkgözoğlu, ayağı kayarak yere düştü. Komşularının aileye haber vermesi üzerine baba İsmail, Müslüm’ü hastaneye kaldırdı. İsmail ve büyük oğul Halil ayakları çamur olduğu için, hastaneye ayakkabılarını çıkartıp girdiği anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Baba İsmail Açıkgözoğlu, ”Sabah erken saatlerde tarlaya gidiyoruz. Biz çiftçiyiz, bamya tarlamız var. Tarlaya gittiğimizde, komşularımı saat 8.30 sıralarında bizi arayarak oğlumun damdan düştüğünü söyledi. Geldik şükür çocukta bir şey yoktu. Belinde hafif incinme vardı. Tarladan çıktığımız içinde ayakkabılarımız ve ayaklarımız hep çamurluydu. Hastanenin kirlenmemesi adına oradaki çalışan insanlara iş çıkarmama adına, ayakkabılarımızı dışarıda çıkarttık. Oradaki hastane personeli ile işlemlerimizi yapıp, çocuğumuzun MR’ını çekip gerekli işlemleri yaptıktan sonra evimize geldik. Hastanede personeli bir şey olmayacağını söyledi, ayakkabımızı bıraktık. Galoşlarla tomografiye, MR’a gittik. Sağ olsun gereken ilgiyi gösterdiler bize” dedi.

Ağabey Halil Açıkgözoğlu ise, ”Sabah tarlaya gittik. Kardeşim ekmek almaya gitti. Tekrar geldiğinde kapının kilitli olduğunu görmüş. Ondan sonra içeri gireyim derken yere düşmüş. Bizde acilen eve gelip kardeşimi hastaneye götürdük. Üstümüz hep çamurdu, ayakkabılarımız hep çamurdu. Biz ayakkabılarımızı çıkartıp içeri girdik” ifadeleriyle olay anını açıkladı.

Eve girmek isterken damdan düşerek ayağı sakatlanan Müslüm Açıkgözoğlu,”Sabah ekmek almaya gittim, anahtar iki taraflı olduğu için açamadım. Bende damdan içeri geçmek istedim. Ayağımı plastik boruya attım, plastik borunun kaymasıyla beraber bende yere düştüm. Düştüğüm gibi ayağı kalktım, komşudan babamı arattım. Sonrasında hastaneye gittik, bende hastanede acıdan dolayı pek kendimde değildim. Babamlar ayakları çamur olduğu için ayakkabısız girdiler içeri. Sonra belgemi falan verdiler ilaç yazıldı eve geldim” şeklinde belirtti.

Hastane Kirlenmesin Diye Çamurlu Ayakkabılarını Çıkartıp Giren Baba Ve Oğlu Anlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir