Gündem

Kış Hastalıklarından Kaçmak İsteyenlere Aktarcıdan Tavsiyeler

Uzun yıllardır Bingöl’de aktarcılık yapan Nedim Pektaş; Zencefil, zerdeçal, hibiskus ve kuşburnunu karıştırarak tüketmenin bağışıklık sistemini önemli derecede arttırdığını belirtti.

Havaların soğuması ve kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte aktarlara gidenlerin sayısı gün geçtikçe arttı ve artmaya devam ediyor. En çok soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı savaşmak isteyen vatandaşlar ilaçlar yerine doğal ürünlere başvurarak doğal yollarla savaşmayı tercih ediyor.

bingöl'de aktarcılık yapan nedim pektaş; zencefil, zerdeçal, hibiskus ve kuşburnunu karıştırarak tüketmenin bağışıklık sistemini arttırdığını belirtti.

Aktarcı Nedim Pektaş, bitki çaylarının tüketiminin hastalıklara karşı önemli rol oynadığını belirtti. Nedim Pektaş: ”Bitki çaylarını tavsiye edebiliriz. Öksürüğe zencefilli, hatmi çiçeğini önerebilirim, papatya çayı enfeksiyon için birebir artı altın otu da enfeksiyona çok iyi geliyor. Boğaz enfeksiyonuna adaçayını önerebiliriz. Kış çayımız var, kış çayınızda 15-16 çeşit karışımımızdır, kendimiz hazırlıyoruz bunu da halkımıza vatandaşlarımıza tavsiye edebiliriz.”

 

Nedim Pektaş: “Öncelikle bu kış aylarında tavsiye ettiğimiz zencefil, zerdeçal, hibiskus dediğimiz narçiçeğidir. Bu üçünün karışımını bir de tabii kuşburnu ile ilave edersek daha bir faydalı olur. Soğuktan arındırır, bağışıklığı güçlendiriyor. Günde 2 bardak tüketilmesi gerekiyor, bunun zararı yoktur. Gün içerisinde de bir bardak alabilirler, boğaz enfeksiyonuna burun akıntısına bire birdir. Zerdeçalın fiyatı şuan 80 lira, zencefil ise fiyatı 100 lira onu da balla karıştırıp veriyoruz. Bitki çayı karışımı da şuanda paketi 20 lira.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat