Gündem

Hakkari Devlet Hastanesi Yeni Tıbbi Cihazlarına Kavuştu

Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimi Uğurcan Kara, yaptığı açıklamalarda yeni alınan cihazlarla daha iyi sağlık hizmeti vereceklerini, birçok hastanın artık başka hastanelere sevk edilmeyeceğini belirtti. Şehirde son zamanlarda önemli yatırımların gerçekleştiğini belirten Başhekim Kara, şu söylemlerde bulundu:

İnsanlara burada hizmeti vermek çok büyük değişime sebep oldu. Hakkari Devlet Hastanesinde hasta yatakları ve refakatçi koltukları değiştirildi. 2021’den bu yana anjiyo hizmeti veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yanık Ünitesi açıldı.

Yanık hastaları artık başka illere sevk edilmiyor. 3. Basamak yeni doğan ünitemiz var. Geçen ay Sağlık Bakanlığımızın Türkiye genelinde bir kalite denetimi oldu. Hastane olarak denetimden geçtik.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Pınar Eröz, 1,5 yıldır Hakkari Devlet Hastanesi’nde çalıştığını belirtti. Yeni cihazların hastane ile kavuştuğunu belirten Op. Dr. Eröz,”Bu sayede vatandaşların sevkleri azalıyor. En çok kullandığımız cihazlardan biri. Hastaların hem göz arkası tomografisi hem de arka sekmen fotoğraflarını aynı anda görüntüleyip, gerekli işlemleri aynı anda yapabiliyoruz.

Argon lazer cihazı ise özelikle diyabetik hastalarda, damar tıkanıklığı olan hastalarda göz arkası kanmalarının tedavisinde kullanılan bir cihaz. Bu cihazla hastaların takipleri ve tedavileri hastanemizde devem edilebilecek.” dedi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu