Gündem

Görevini Koltuk Değnekleriyle Devam Ettiriyor

Şehirde 12 senedir yaşayan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkili Dr. Ersoy, geçen yıl ortopedik rahatsızlığı sebebiyle bir süre tedavi yaşadı. Rus kökenli nöroloji uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Alevtina Ersoy, istirahat etmesi gerekirken hastalarının mağduriyet yaşamamsaı neticesinde görevini koltuk değnekleriyle devam ettiriyor.

Son zamanlarda ağrılarının fazlalaşması sebebiyle koltuk değneğiyle görevine devam eden Dr. Ersoy, sağlık durumunu takip eden meslektaşının istirahat tavsiyesine uymayıp hastalarının mağduriyet yaşamaması neticesinde görevini yapmayı sürdürüyor. Eşince otomobille hastaneye getirilen Dr. Ersoy, koltuk değnekleriyle hastaneye geldikten sonra personellerce akülü araca oturtulup muayene odasına görevinin başına geçiyor. Dr. Ersoy, AA muhabirine, geçen yıldan bu yana ayağında rahatsızlık yaşadığını belirtti.

görevini koltuk değnekleriyle devam ettiriyor

“Ortopedide beş gün yattım.”

Dr. Ersoy, “Bu yüzden bir müddet istirahat etmem gerekiyordu. Ortopedide beş gün yattım ve orada da koruyucu bir tedavi gördüm. Ondan sonra evde istirahatli kaldım. Ama tabi evde kalmak biraz sıkıntılı oldu. Nöroloji doktor arkadaşlarım da zor durumda kaldılar, öğrenciler ve hastalar da var ve mağdurlardı. Ben de işe başlamaya karar verdim.

“Onları da mağdur etmemek adına işe başladım.”

Dr. Ersoy, “Kısa mesafede değnekleri kullanıyorum, uzun mesafede iki bina arasında, serviste ya da yemeğe beni tekerlekli sandalyeyle götürüyorlar. İstirahat gerekli olduğu halde benim takipli hastalarım var. Onları da mağdur etmemek adına işe başladım.” dedi.

“İstirahat önemli tabi ama hastaların sağlığı da takipleri de önemli.”

Dr. Ersoy, “İstirahat önemli tabi ama hastaların sağlığı da takipleri de önemli. Kendi sağlığımı ve onların sağlığını bir şekilde dengede tutmaya çalışıyorum. Malum Erzincan’da nöroloji hekim sayısı azaldı. Şu anda aktif çalışan üç hekim var. Hasta talepleri de çok. Bu yüzden arkadaşlarımız zorlanıyorlar. Onları da çok fazla zor duruma düşürmemek için hastalarıma bakmaya devam ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat