Gündem

Giresun’da Sağlık Alanında İşler Yolunda

Giresun’da sağlık alanındaki durum ve çalışmalar değerlendirildi. Bir restoranda düzenlenen toplantıda Giresun Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut açıklamalarda bulundu.

Bulut, kent merkezindeki hastanelerde geçen yıl bir milyonun üzerinde muayene gerçekleştiğini, bu yılın ilk 5 ayında ise 615 bin 532 vatandaşın muayene olduğunu ifade etti.

Giresun Sağlık Hizmetleri Durumu Değerlendirildi

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde geçen yıl 1990 doğum gerçekleştirildiğini dile getiren Bulut, bu yılın ilk 5 ayında ise 821 bebeğin dünyaya gözlerini açtığını ifade etti.

Bulut’un verdiği bilgilere göre:

  • İl genelinde 2 Aile Sağlığı,
  • Toplum Sağlığı ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi,
  • 5 hastane,
  • Sağlıklı Hayat Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi olmak üzere 9 yatırım devam etmektedir.

Giresun’da Kovid Durumu

“Vakalarda artışlarımız var, özellikle ayaktan vaka sayıları, test sayılarımızda biraz artış var, yatan hastalarımızda da kısmen artış var ama bu Türkiye genelinde yaşadığımız bir durum. Şu an sağlık hizmet sunumumuzu aksatacak hiçbir durum yok. Bu konuda tedirgin olunmasını istemiyorum. Ama bizim istirhamımız şöyle, bu tarz en ufak şikayeti olanların, öksürük, hapşırık, ses kısıklığı, ateş şikayetleri olan kişinin toplu ortamlarda, yolculuk esnasında maskesini kendisinin, hem toplum sağlığını korumak için hem de yakınlarını korumak için maske takmasını öneriyoruz. Günlük vaka oranlarımız 50 ile 130 arasında değişiyor, serviste toplam 22 yatan hastamız var, bunlardan yoğun bakımda yatan bir hastamız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu